A közlemény szerint történelmi jelentőségű feladat előtt áll a magyar tájépítész szakma, hiszen - a Magyar Építész Kamara Táj- és Kertépítészeti Tagozata, valamint a Magyar Tájépítészek Szövetsége által is támogatott - pályázat egyszerre szolgálja a park 21. századi megújulását és történeti rehabilitációját. A dokumentum megismétli azt a Városliget beépítését ellenzők által már több ízben vitatott információt, miszerint a liget a mostaninál nagyobb és gondozottabb zöldfelületet kap.
Az átfogó parkpályázat a zöldterület rehabilitációja, gyarapítása és a növényállomány védelme mellett nagy hangsúlyt fektet az új sétányok kialakítására, új köztéri bútorok kihelyezésére, a régiek felújítására, új játszóterek és sportpályák, többek között egy 2 kilométeres kivilágított futókör kiépítésére, a Városligeti-tó rehabilitációjára, az akadálymentesítésre, valamint az új épületek és a park kapcsolatának megteremtésre. A Városliget Zrt. szerint a pályázati kiírásban számos olyan elem található, amely civilek véleményének figyelembevételével fogalmazódott meg .
A pályázat elbírálása és eredményhirdetése 2016 májusára várható, a 12 tagú bíráló bizottság tagjainak többsége tájépítész. A munkálatok 2017-ben kezdődnek el, és a parkhasználók 2019-ben vehetik majd birtokba a megújult Városligetet - írják a közleményben.