Ausztriáról szólt a február 2-15. között az Egyesült Államokbeli Beaver Creekben megrendezett alpesisí-világbajnokság. Nyugati szomszédaink öt aranyérmet vittek haza a lehetséges kilencből, s a csapatversenyt is ők nyerték meg. A vb csillaga Anna Fenninger és a szlovén Tina Maze volt. Előbbi óriás-műlesiklásban és szuperóriás-műlesiklásban is az élen végzett, utóbbi pedig lesiklásban és szuper kombinációban nem talált legyőzőre. Sajnos az osztrák szépséget az idei szezonban nem láthatjuk viszont: súlyos térdsérülést szenvedett. A napokban azonban azt közölte, felépülése rendben zajlik, s már most a 2016-os söldeni versenyen remélt visszatéréséről ábrándozik.
Három magyar arany született a február elején Debrecenben megrendezett Bocskai István nemzetközi emlékversenyen. A bokszviadal döntőiben Gálos Roland, Varga Miklós és Bernáth István tudott győzni a hazaiak közül. Remekül szerepelt Póta Georgina a baki asztalitenisz Top 16 bajnokságon: a hatodik helyen zárt az akkor a világranglistán a 14. helyen állt magyar versenyző. A Top 12 örökébe lépett, megújult rendszerben kiírt Top 16 bajnokságon a világranglista-helyezések alapján meghívott 15 játékos, valamint a házigazda azeriek asztaliteniszezője alkotta a mezőnyt. A Berlinben légióskodó Póta a negyedik legjobb európai állampolgárságú, ugyanakkor a legjobb európai születésű játékos volt a februári világranglistán.
E hónapban a Puskás Ferenc Stadionban rendezték meg a téli dobó országos bajnokságot, melynek során Pars Krisztián kalapácsvetésben 78,42 méteres teljesítménnyel diadalmaskodott. Az országos atlétikai bajnokságon a márciusi, prágai Európa-bajnokságra készülő Kazi Tamás 1500 méteren, Márton Anita pedig 17,86 méteres teljesítménnyel súlylökésben diadalmaskodott.
Februárban rendezték meg a labdarúgó Bajnokok Ligájának nyolcaddöntőinek első mérkőzéseit. Komoly várakozások előzték meg a Paris Saint-Germain–Chelsea találkozót. A párizsiak ugyanis fogadkoztak, hogy már a BL-ben számolni kell velük, de a londoniakkal szemben akár már a legjobb 16 között elvérezhettek volna. Rosszul is kezdődött számukra a párharc, mert Ivanovic José Mourinho együttesének szerzett vezetést az első félidő derekán. A második félidő elején Cavani egyenlített ugyan, de az 1-1 nem sok jóval kecsegtetett a párizsiak számára. Hogy melyikük jutott tovább, az majd a márciusi összefoglaló témája lesz. A Bayern München meglepetésre csak gól nélküli döntetlent ért el Kijevben, a Sahtar Donyeck ellen. Ronaldo remek játékával már az első, gelsenkircheni találkozón nyerni tudott a címvédő Real Madrid a Schalke ellen 2-0-ra, így úgy tűnt, ezen a mérkőzésen már az első fordulóban eldőlt a továbbjutás sorsa.
Akkor még senki sem sejtette, milyen izgalmakat rejteget a visszavágó... A Manchester City 2-1-re kapott ki az FC Barcelonától. Luis Suárez kétszer volt eredményes. A játéknap meglepetését az AS Monaco szolgáltatta, amely szintén idegenben győzött, méghozzá 3-1-re az Arsenal otthonában. A Bayer Leverkusen otthon győzte le az Atlético Madridot 1-0-ra, s hazai, 2-1-es diadal született a Juventus–Dortmund mérkőzésen is. Ne feledjük, ekkor még Jürgen Klopp ült a sárga-feketék kispadján. 1-1-es döntetlennel zárult a Basel–FC Porto összecsapás. Február végén rendezték meg a magyar labdarúgó-bajnokság első „tavaszi” fordulóját. Akkor még a csapatok nem tudhatták, hogy a következő szezonra jelentősen szűkül majd a mezőny…
A svédországi Falunban került sor a 40. északisí-világbajnokságra február 18. és március 1. között. Nincs mit szépíteni, ez a sportág nem a magyarokról szól, versenyzőinknek gyakran még csak epizódszerep sem jut. A magyar kontingenst 15 fiatalember és hölgy alkotta, közülük azonban csak négyen jutottak el a döntőbe. A férfiaknál Kónya Ádám 15 kilométeren a 81. lett, csapatsprintben pedig a Kónya és Gombos Károly alkotta duó a 26. helyre futott be. A nőknél 10 kilométeren Szőcs Emőke a 62. helyen zárt, csapatsprintben pedig Szőcs és Papp Ildikó duója 19. lett. Összesen 21 versenyszámot rendeztek.
Sífutásban a taroltak a norvégok, hiszen négy aranyat szereztek. A férfiaknál mind a négy elsőségben játszott valamilyen szerepet Petter Northug, aki két egyéni elsőséget ünnepelhetett. A norvég nők a férfiakat is felülmúlták öt arannyal, körülük Therese Johaug vitte a prímet három elsőséggel. A változatosság kedvéért síugrásban a három számból kettőben szintén norvég arany született: középsáncon Rune Velta állhatott a dobogó legmagasabb fokára, illetve a skandinávok négyesfogata nyerte a csapatversenyt nagysáncon. A nőknél mindkét számban német győzelem született. Északi összetettben szintén két német aranynak tapsolhattak a svéd nézők.
Két világcsúcsnak is tapsolhattak a nézők a franciaországi, Saint-Quentin-en-Yvelines-ben megrendezett pályakerékpáros világbajnokságon. A február 18-án megrendezett nyitónapon a német Stephanie Pohl állított be új világrekordot női 25 kilométeren, másnap pedig női csapat üldöző versenyben született csúcs, amelyben Ausztrália végzett az élen.