A bíróság óvadékot szabott ki, a két neves politikus elleni per következő tárgyalási napját pedig csak jövő év februárjára tűzte ki, egyhamar tehát nem születik ítélet az ellentmondásos ügyben. A BBC jelentése szerint a bírósági épület körül megerősített készültséget rendeltek el, s fegyveres egységeket rendeltek ki mindenféle rendbontás, tüntetés, avagy ellentüntetés megakadályozására.
Az olasz születésű Sonia a terrormerényletben megölt hajdani indiai kormányfő, Radzsiv Gandhi özvegye, aki férje halála után átvette a szubkontinensnyi országot évtizedeken keresztül kormányzó – ám jó ideje ellenzékbe szorult – Indiai Nemzeti Kongresszus Párt elnöki posztját. (Anyósa, Indira Gandhi egykori kormányfő ugyancsak terrortámadás áldozatává vált, 1984 őszén szikh testőrei agyonlőtték.)
A két Gandhi ellen a vádat a jelenleg kormányzó hindu nacionalista Bharatiya Dzsanata Párt (BJP) egyik képviselője emelte, emiatt Sonia úgy nyilatkozott, hogy a BJP tudatosan üldözi politikai ellenfeleit. Rahul Gandhi, aki a Kongresszus Párt alelnöke, név szerint is bírálta Narendra Modit, mondván, a kormányfő hamis állításokkal igyekszik legyőzni őt és édesanyját, ám ez a kisérlet sikertelen marad majd. Tény ugyanakkor, hogy a különböző korrupciós esetek jócskán hozzájárultak a Kongresszus Párt népszerűségének csökkenéséhez, ami az évtizedek során hatalmuk elvesztéséhez vezetett: a legutóbbi, tavalyi parlamenti választásokon az 543 tagú törvényhozásban alig 44 helyet tudtak megszerezni, s a BJP földcsuszamlászerű győzelmet aratott.