A fitneszedzőként dolgozó családtag 21 millió 250 ezer forintért jutott a Velence-tó közeli birtokhoz a festői Nadapon, amely igen jutányos árnak számít a hektáronkénti mindössze 617 ezer forintos árával, miközben a szomszédos Velencén közel 3 millió forint/hektár áron kelt el a meghirdetett állami föld.
A területet korábban úgy hirdette a nadapi önkormányzat, hogy rendkívül szép fekvése, az M7-es autópályához (2 km) és Budapesthez (44 km) való közelsége teszi vonzóvá idegenforgalmi célú beruházások megvalósítására a földet. A vétellel L. Simonék egy idegenforgalmi célokra is alkalmas terület tulajdonjogát szerezték meg, amely jelenleg szántóként és legelőként van nyilvántartva.
A lap kereste az államtitkárt, de helyette a tárca sajtóosztálya válaszolt: "L. Simon László államtitkár úr felesége nem tekinthető közszereplőnek, így az üzleti ügyeiről nem köteles a nyilvánosságot tájékoztatni. Ugyanakkor semmi sem zárja ki, hogy egy politikus házastársa is részt vegyen a földárveréseken, főleg, ha az adott térségben él és gazdálkodik" - reagáltak.
A lap emlékeztet, hogy L. Simon László feleségével közös cégein keresztül mintegy nyolcvanhektárnyi területet birtokolhat a Velencei-tó környékén. A politikus a helyi idegenforgalomban is érdekelt, mivel ő tulajdonában van a Simon-panzió Gárdonyban.
Gréczy Zsolt szerint nem lesz semmilyen beruházás a Velencei-tó partján, nem lesznek új munkahelyek, turizmus, és nem lesz több milliárdos adóbevétel sem, csak fideszes földtulajdonosok. Gréczy Zsolt hozzátette: úgy tűnik, hogy a Fidesznek jó üzlet volt megakadályozni a sukorói beruházást, hogy aztán a saját politikusainak szerezze meg a földeket. A szóvivő szerint a gazdák továbbra sem juthattak földhöz, mert a földprivatizáció nagy nyertesei eddig kivétel nélkül fideszes politikusok, oligarchák és az ő családtagjaik.