Fidesz;kongresszus;

MTI Fotó: Kovács Tamás

- Fidesz-kongresszus: Erős Magyarországot!

A bevándorláspárti politika elleni nyilatkozatot fogadtak el a Fidesz XXVI., tisztújító kongresszusán a küldöttek. 

Megkezdődött a Fidesz XXVI., tisztújító kongresszusa vasárnap délelőtt Budapesten, a Hungexpón. A vásárközpont G pavilonjában rendezett egész napos tanácskozásra - amelyen várhatóan mintegy húsz kormánypárti politikus szólal majd fel, köztük délután Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök - az ország minden részéből érkeztek küldöttek.

Tarlós István főpolgármester köszöntőjében elsősorban az illegális bevándorlásról beszélt, amellyel kapcsolatban azt mondta, a polgári politikai közösség és a kormány a hagyományos magyar és európai értékek érvényesüléséért dolgozik.   Kiemelte, az Európai Unió vezető politikusainak meghatározó része az önvédelmi reflexek figyelmen kívül hagyásával reagált az eseményekre, a magyarokat pedig az ördög ruhájával próbálták felöltöztetni, holott Magyarország kormánya volt az első, amelyik életszerűen, a realitásoknak megfelelő intézkedésekkel sarkalt a probléma újragondolására.  "Ébredezik a nyugat-európai népek óvatossága" - fogalmazott Tarlós István, aki szerint a kontinens kormányai egyre inkább szembekerülnek országaik társadalmaival, ugyanis hátat fordítottak az európai kultúra és civiláció erős felépítményét tartó kereszténységnek. A főpolgármester azonban azt is hangsúlyozta, nemcsak a vallásról van szó, hanem arról is, hogy az ideológiáját vesztett közösségek jövője kérdésessé válhat. A Fidesz pedig éppen ez, vagyis a nemzetállamiság elsorvadása ellen, a kereszténység és a biztonság védelme érdekében fejt ki, a jövő nemzedékeit is szolgáló tevékenységet - fejtette ki.  

Semjén Zsolt beszédében úgy vélekedett: nagy dolgokat tettek, és ezért nagy erők mozdulnak meg ellenük. Hozzátette: itthoni ellenfeleiknek frusztráltságukban csak a gyűlölködés maradt, de nem lebecsülendő internacionalista segítségnyújtásra számíthatnak a brüsszeli bürokratáktól, akik számára elviselhetetlen, hogy a kis Magyarország meg tudja védeni határait, a nemzetállam életképes és természetes.

Brenzovics László, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke a külhoni magyarság nevében háláját fejezte ki a kormánynak azért, amit tettek és tesznek a kárpátaljai magyarságért és a magyar nemzetért. Olyan intézkedéseket hoztak, amelyek nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy a Kárpát-medencei magyarság fennmaradjon, újra teremtették a nemzeti gondolatot - mondta.

Nagy Gábor Tamás, a Fidesz mandátumvizsgáló bizottságának elnöke közölte, a kongresszusra összesen 1590 küldött szerzett mandátumot, 1495-en választáson, 85-en a partnerszervezetek révén, tizen pedig a párt alapítóiként.   Tájékoztatása alapján a megnyitóra 1185 küldött érkezett meg, így a kongresszus határozatképes. A küldöttek a mandátumigazolást követően döntöttek arról is, hogy az esemény levezető elnökei Selmeczi Gabriella országgyűlési képviselő és Kocsis Máté budapesti elnök legyenek.

Kitiltották a Hócipőt
Szokás szerint akkreditált a Hócipő fotósa a Fidesz-kongresszusra, ám részvételi szándékukat jelző levelükre nemleges válasz érkezett - tájékoztatta lapunkat a lap szerkesztősége. Mivel az elutasítás nem tartalmazott indoklást, telefonon megkeresték a Fidesz regisztrációt intéző munkatársát, aki közölte a lap fotósával, hogy a kérelmeket „egyedileg bírálják el”, s a Hócipő esetében „felsőbb utasításra”, indoklás nélkül nem fogadhatták be ezt. Farkasházy Tivadar, a lap alapítója és fotós kollégája nem nyugodott bele a dologba, emailben hivatalos indoklást kért, ám erre nem érkezett válasz. Farkasházy emlékeztetett: amikor tavasszal Orbán Viktor kormányzása elmúlt öt évét értékelte, több médium munkatársát és fotósát azért nem engedték be a helyszínül szolgáló Budapesti Történeti Múzeumba, mert helyhiánnyal küzdöttek. „Mivel a kőbányai BNV területe 9500 négyzetméter, ülve 9 ezren, állva pedig 12 ezren férnek el, én ezúttal is csak a helyhiányt tudom feltételezni az elutasításunk hátterében” - fogalmazott Farkasházy, hozzátéve: „most, amikor a rendszerváltás óta a legnépszerűbb a regnáló kormányzó párt, semmilyen más oka nem lehet egy ilyen intézkedésnek”. A Hócipő szerkesztősége egyébként az eseményre bejutó médiamunkások segítségében reménykedik, s mivel „nem szeretnék megfosztani Orbán Viktor és barátai látványától az olvasókat”, arra kérik a helyszínen dolgozó fotósokat, támogassák a lapot egy-egy jól sikerült felvétellel, a képeket a [email protected] címre várják.
B.I.M.

A Fidesz kongresszusa eredetileg november 15-én lett volna, de elhalasztották, mert a november 13-i párizsi merényletek miatt a kormány nemzeti gyásznapot rendelt el aznapra.

Politikai nyilatkozat a bevándorláspárti politika ellen 

A nyilatkozat elfogadása előtt Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter azt mondta: azért van szükség a dokumentumra, mert erős Európát akarnak és benne erős Magyarországot, olyan Európát, ahol a bevándorlók helyett munkát adnak a munkanélküli európai fiataloknak, olyat ahol erősítik a családokat, a felelős gyermekvállalást, olyat ahol nem mecseteket építenek, hanem templomokat. Szavai szerint nem véletlenül teszik ezt, hanem azért, mert olyan Európát szeretnének átadni gyermekeiknek és unokáiknak, amely hasonlít ahhoz, amelyet megismertek. Nem mi vagyunk Európa ellensége, hanem a felelőtlen brüsszeli politika maga - mondta.

Megjegyezte: nekünk Európa fontos, a tágabb hazánk, mi erős Európát szeretnénk, olyat, amilyet megismertünk, amilyenhez csatlakozni akartunk, amilyen volt, mielőtt a brüsszeliek elrontották - fogalmazott. Megjegyezte, Magyarország megvédte Európa határait, amikor Brüsszelben elárulták a keresztény Európát, és most is készen áll arra, hogy Európa megújításában részt vegyen, de nem brüsszeli, hanem nemzeti alapokon.

Rogán Antal hangsúlyozta, azok, akik mindig nekünk papolnak a demokráciáról, ne zsaroljanak az uniós támogatások megvonásával, mert ez nem fair és nem demokratikus. Hozzátette, hogy ez egyben felesleges is, mert ők nem szocialisták, nem megvásárolhatók. Megjegyezte: 1989-ben, amikor a magyarok megnyitották a határokat semmit nem kértek. 1956-ban pedig senkit nem árultunk el, minket árultak el - tette hozzá. Nyugaton azért fogadták be a magyarokat, mert rossz volt a lelkiismeretük - mutatott rá a miniszter, korábbi frakcióvezető.

Szájer József, EP-képviselő kiemelte: Európa ma nagy bajban van, ennek oka Európa és az uniós vezetők felelőtlensége. A képviselő szerint már békeidőben is felháborodással vegyes elképedéssel nézték, mit művelnek uniós politikusok egy-egy közös kérdés kapcsán, de most, amikor bajban vannak, alig lehet elhessegetni az önsors-rontás gondolatát.
Felelős magatartás és politikus-e, aki olyan mértékben rabja az ideológiai álomvilágnak, hogy a véres valóság sem képes felébreszteni - tette fel a kérdést utalva a párizsi merényletekre és az azt követő nyilatkozatokra. Azokat kezdték zaklatni, akik szóvá merték tenni, hogy változtatni kellene, a régi válaszok nem működnek - kifogásolta, és megjegyezte, hogy ennyire csalódott és felháborodott még sosem volt, bár 25 éve vesz részt az európai politika alakításában. Ma az európai döntéshozók jelentős részének kezét olyan ideológia szorítja le, amely csak a tagadást ismeri, tagadja, hogy a bevándorlás, a muzulmán vallás és a terrorizmus között összefüggés lehet, és a bűnözők jogait az áldozatok elé helyezi - mutatott rá, és kiállt a kerítésépítés mellett.

Szájer József hangsúlyozta, ugyanakkor a sok támadás ellenére jó magyarnak lenni Európában, az elmúlt hónapok cselekedetei sokak szemében kivívták a tiszteletet a magyarok iránt. Nem vagyunk egyedül, van remény, hogy a józan ész visszaszerzi befolyását az európai politikában. Orbán Viktornak igaza volt, a magyaroknak igaza van - zárta beszédét.
A szintén EP-képviselő Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke azt mondta: ma már egyre többen látják, hogy a brüsszeli kötelező betelepítési kvótás "álmegoldásból" sosem lesz igazi megoldás. Szavai szerint az a feladat, hogy "idegenek helyett elsősorban a magyar családoknak adjunk lehetőséget". Magyarország ma még "a biztonság szigete", de "éberségünk nem lankadhat", mert Brüsszel "nem értünk, hanem ellenünk dolgozik" - fogalmazott. A politikus azt is mondta, hogy mára a Fidesz vált a kontinens iránytűjévé, ma Magyarországról tér vissza a kontinens egykori nyugati gondolkodóinak hangja. Közölte azt is: elvárják a kontinens vezetőitől, hogy térjenek vissza a józan ész útjára, védjék meg Európát és polgárait.

A Pelczné Gáll Ildikó által ismertetett politikai nyilatkozat kimondja: az európai döntéshozók a tömeges illegális migráció elősegítésével a második világháború óta nem látott válság szélére sodorták Európát. A küldöttek által megszavazott dokumentum képmutatónak, felelőtlennek és veszélyesnek, a terrorveszélyt növelőnek tartja az EU bevándorláspárti politikáját, és elítéli a kötelező betelepítési kvótát. Az európai emberek erre az antidemokratikus politikára nem adtak felhatalmazást, ez a politika veszélyezteti az unió létét, és az egész európai civilizáció megrendülésével fenyeget. "A bevándorláspárti politika megbukott" - ismertette a nyilatkozatot Pelczné Gáll Ildikó, hangsúlyozva: Magyarország ennek minden eszközzel ellene fog szegülni, "Magyarországot meg fogjuk védeni". Európa vezetőinek meg kell hallaniuk az emberek hangját, "a gyenge Európa helyett ismét erős Európára van szükségünk" - rögzíti a dokumentum.

Egy ember meghalt, két másik pedig a roncsok közé szorult, amikor két autó összeütközött vasárnap délelőtt a főváros IX. kerületében az Üllői úton a Pöttyös utca közelében - nyilatkozta Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.