animációs film;Mundruczó Kornél;Moholy-Nagy Művészeti Egyetem;Limbo-Limbo Travel;Kreif Zsuzsanna;

Jelenetfotó a Limbo-Limbo Travel című fi lmből, amelyet a nők uralnak FORRÁS: PRODUKCIÓ

- Magyarok a Sundance-en

Habár a sokak által jósolt Oscar-díj jelölésről lecsúszott a Limbo-Limbo Travel című magyar animációs film, a 16 perces produkciót meghívták az egyik legrangosabb amerikai független filmfesztiválra, a Sundance fesztiválra, jelentették be szerdán. 

Kreif Zsuzsanna és Zétényi Borbála fiatal alkotópáros - mindketten tavaly végeztek a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs rendező szakán - látványban gazdag munkáját a Robert Redford Oscar-díjas amerikai színész által alapított filmes mustra hivatalos versenyprogramjába válogatták be, ahol tizenegy másik rajzfilmmel kell megküzdeniük az első helyért. A két magyar filmes az Origo Filmklub tájékoztatása szerint elkíséri rövidfilmjét a januári fesztiválra az Utah állam Park City nevű síparadicsomba.

Jelenetfotó a Limbo-Limbo Travel című fi lmből, amelyet a nők uralnak FORRÁS: PRODUKCIÓ

Jelenetfotó a Limbo-Limbo Travel című fi lmből, amelyet a nők uralnak FORRÁS: PRODUKCIÓ

A Limbo-Limbo Travel egy szürreális utazás humorral és erotikával átszőtt történetét meséli el: nyolc szereleméhes hölgy megelégeli, hogy a férfiak magukkal és elektromos kütyüikkel vannak elfoglalva, így hirtelen elhatározásból elutaznak a bajszos férfiak szigetére, hogy ott boldogságra leljenek. A produkció terve 2010-ben elnyerte a legjobb filmterv díját a csehországi Visegrádi Animációs Fórumon, a kész produkció pedig számtalan országban bemutatkozott, a krakkói és a miskolci filmfesztiválról trófeával távozott.

A tavalyi évben Mundruczó Kornél cannes-i filmfesztiválon is díjazott Fehér Isten című drámája és Bucsi Réka Symphony No. 42 című szintén nemzetközi elismerésben részesült rajzfilmje képviselte Magyarországot a Sundence-en. A 2016-os Sundance filmfesztiválon mutatkozik be többek között Steven Soderbergh és J. J. Abrams új produkciója is.

Kosok – izlandi film nagy rakás birkával, ismeretlen színészekkel, tágas, varázslatos tájjal. Grímur Hákonarson rendező a filmművészet egyik legmellbevágóbb zárójelenetével bevési nevét a nagykönyvbe, nekünk is érdemes rögtön megjegyezni.