Bundesliga;Leverkusen;Dárdai Pál;Hertha BSC;

- Nem kerültek dobogóra Dárdai Pálék

Újabb remek győzelmet aratott a Hertha BSC a labdarúgó Bundesliga hétvégi fordulójában. A Dárdai Pál vezette berlini együttes hazai környezetben léphetett pályára a Leverkusen ellen. Az eddig szinte mágikusan teljesítő fővárosiak már a 7. percben vezetést szereztek.

A gyógyszergyáriaknak azonban összejött az egyenlítés, ám a 60. percben John Anthony Brooks megszerezte a győzelmet jelentő gólt a Dárdai-alakulatnak, azonban ezzel a három ponttal nem léphettek fel a dobogóra, ugyanis a velük egyenlő pontszámmal rendelkező Borussia Mönchengladbach a forduló legnagyobb meglepetését produkálta. André Schubert fiai a hét közben is magabiztosan nyilatkoztak a Bayern München elleni meccs előtt, hogy ki más verhetné meg a bajorokat, mint ők.

Az első félidő még nem hozott gólt, majd a második játékrész elején mágikus negyedórát produkáltak a „csikók”. Oscar Wendt találata az 54. percben már figyelmeztetés volt a bajoroknak, Lars Stindl gólja pedig annyira összezavarta őket a 66. minutumban, hogy gyorsan megkapták a harmadikat is Fabian Johnson lövése után. A piros mezesek napi erejéből csupán egy szépítésre futotta az utolsó tíz percre, Franck Ribéry lőtte el a labdát Yann Sommer mellett. A Gladbach 3-1-re nyert és továbbra is a BL-főtáblát érő helyet foglalja el a Hertha BSC előtt.

Bundesliga, 15. forduló. Schalke – Hannover 3-1, Mönchengladbach – Bayern München 3-1, Hamburg – Mainz 1-3, Köln – Augsburg 0-1, Hertha BSC – Leverkusen 2-1, Ingolstad – Hoffenheim 1-1, Wolfsburg – Dortmund 1-2, Stuttgart – Werder Bremen 1-1, E. Frankfurt – Darmstadt 0-1.

Élmezőny: 1. Bayern 40 pont, 2. Dortmund 35, 3. Mönchengladbach 26.

Gyakorlatilag használhatatlan a budai fonódó villamoshálózat mellett húzódó bicikliút. A sávok ugyanis túl keskenyek, s a közlekedőknek fákkal és csatornafedelekkel is meg kell küzdeniük. Ezekre a problémákra a Magyar Kerékpárosklub már 2010-ben figyelmeztette a tervezőt és a kivitelezőt, de azok ügyet sem vetettek az aggályokra. Így viszont balesetveszélyes az út és biciklis dugók is kialakulhatnak.