"A rendelkezésre álló adatok alapján az azonban már tisztázást nyert, hogy az ügyben szereplő egyik terhelt a cégcsoporthoz befolyt vagyonból hosszabb időn keresztül, több részletben, nagy összegű készpénzt tulajdonított el, mellyel kapcsolatban vagyon elleni bűncselekmény megalapozott gyanújának a közlésére is sor került .
A Quaestor cégcsoportból bűncselekmény révén kivont vagyon felkutatása változatlanul folyamatban van, ennek keretében a más államok hatóságaihoz intézett megkeresések révén az esetlegesen külföldre juttatott vagyon felkutatása és kényszerintézkedés alá vonás a érdekében az eljáró hatóságok a szükséges intézkedéseket megteszik" - írta Polt Péter.
Legutóbb november elején tüntettek a Quaestor-károsultak a parlament épülete előtt. A Quaestor-törvény betartásáért harcoló civil demonstráció célja az volt, hogy felhívják a kormányzat és a társadalom figyelmét a Quaestor Károsultak törvénytelen eljárás miatti súlyos helyzetére. Az MSZP "pofátlan hazugságnak" tartja, hogy 98 százalékát kártalanították a károsultaknak, és azt követeli, hogy a Fidesz támogassa a készfizető kezesség Quastor-törvénybe történő beemelését. A DK felszólította a kormányt, hogy kerítse elő az eltűnt pénzeket.
A teljes - 32 millió forintig történő - kártalanítás elkezdését sürgették október 16-án több vidéki nagyvárosban a Quaestor-károsultak. Így Győrben, Debrecenben, Veszprémben, Szegeden tartottak forgalomlassító demonstrációt és úgynevezett "Quaestor-sétát".