Az időközönként máskor is visszatérő témával kapcsolatban a lapok most arra figyelmeztetnek, hogy a Mubarak-rezsimnek véget vető, nagyrészt a rendőri erőszakkal szembeni fellázadásként értelmezhető 2011-es felkelés egyik fő kiváltó oka egy hasonló eset volt. A forradalmat megelőző mozgósítások jelképévé vált tragédia során a fiatal Háled Szaídot a nyílt színen verték halálra alexandriai rendőrtisztek.
A boncolás után kiadott jelentés szerint Szaíd megfulladt, mert megpróbált lenyelni egy kábítószeres zacskót. A brutális verésre utaló, később előkerült bizonyítékok azonban felülírták a hivatalos forgatókönyvet, amely teljes mértékben feledésbe merült, miután az interneten elterjedtek az áldozat eltorzított arcáról és holttestéről készült fényképek.
Az al-Vafd című napilap keddi számában megszólaltatott egyes politikusok szerint "a január 25-ei forradalom óta semmi nem változott". A múlt héten kiszivárgott egy videofelvétel, amelyen az látszik, hogy Iszmáílíja városában egy rendőr erőszakkal őrizetbe vesz egy patikatulajdonost, akit - mint utólag kitudódott - később a rendőrőrsön is bántalmaztak. Afífi Hoszni - akit hivatalosan kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt tartóztattak le - nem élte túl az incidenst.
Zavargásokat váltott ki Luxorban a 47 éves Talaat Sabíb halálhíre, akit az al-Maszri al-Jóm című napilap keddi száma szerint egy közte és több rendőr közt kirobbant összetűzés után hurcoltak el múlt szerdán. Az ügyészségi vizsgálatok során az érintett rendőrök ezúttal is drogokkal kapcsolatos vádakra hivatkoztak, és hangsúlyozták, hogy Sabíbot a kimerültség jeleivel kórházba szállították, mielőtt meghalt volna.
Sabíb felesége viszont azt állítja, hogy a férjét halálra verték, és a kórházba már a holttestét szállították. A múlt pénteki ima után több száz ember vonult az utcára rendőrellenes jelszavakat skandálva. A tüntetést a rendőrök feloszlatták, aminek során többen éles lövedékek okozta sérüléseket szenvedtek.
Több hétfői napilap címlapján egy, az orrából és szájából vérző férfi holttestéről készült fotót közölt. A fővárostól északra fekvő el-Kanáter városban röviddel letartóztatása után elhunyt férfit a helyi rendőrök tanúvallomása szerint lopás miatt vették őrizetbe. A rendvédelmi szervek szerint Amr Abu Sanab egy májbetegség által kiváltott kóma következtében halt meg az élete megmentéséért tett orvosi erőfeszítések ellenére.
A rendőrségért felelős belügyminiszter márciusi kinevezése óta most először adott ki közleményt a rendőrök által elkövetett kihágásokkal kapcsolatban, s ebben hangsúlyozta, hogy minisztériuma meg fogja torolni a vétkeket, amelyeket "néhány rendőr egyénileg követett el". Magdi Abdel-Gaffár szerint az érintettek semmilyen szinten nem azonosíthatóak a rendőrséggel, amelynek célja "a haza és az állampolgárok biztonságának védelme, (...) az emberi méltóság, valamint az emberi jogok őrzése, illetve a demokratikus értékek fenntartása".