A vád szerint a férfiak összesen több mint 45 millió forint kárt okoztak. Ebből csaknem 30 millió forint értékű volt a betörések során eltulajdonított dohányáru, amelyet egy ötödik társuknak értékesítettek a kereskedelmi ár feléért. A vádlottak 2014 szeptembere és 2015 februárja között jellemzően Budapesten, valamint Pest megyei településeken követték el a betöréses lopásokat. A vádirat lényege szerint a négy férfi megállapodott abban, hogy vagyon elleni bűncselekményeket követ el, elsősorban dohányboltokba törnek be. Kifejezetten erre a célra vásároltak egy személygépkocsit, amelyre különböző lopott rendszámokat szereltek fel. A gépkocsit és a bűncselekményekhez használt szerszámokat egy gyömrői tanyán tárolták, ahol a tervezett betörések előtt találkoztak. A vádlottak itt jellemzően terepszínű vagy sötét ruhába öltöztek, a fejükre csuklyát és maszkot, a kezükre pedig kesztyűt húztak. A járműben összehegesztett szögeket rejtettek el arra az esetre, ha üldözőbe vennék őket, akkor ugyanis a tervük szerint szétszórták volna azokat az úttesten.Az ügyészség a négy férfit többrendbeli, bűnszövetségben, üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntettével vádolja.
És mi a helyzet a fóliával?
Mint annak idején a Népszava is megírta, az idén tavasszal történt brutális kaposvári trafikosgyilkosság után, a városban több üzlet portáljáról is letépték a sötétítő fóliát, ami teljesen védtelenné teszi a bent dolgozókat. A fideszes politikusok ugyan a bűncselekmény után azt állították, hogy a fólia sohasem volt kötelező, a rendelet bizony előírta, hogy az utcáról ne lehessen belátni a trafikokba.
Az általam üzemeltetett két dohányboltban (rajtam kívül) váltásban egy 21, egy 23 és egy 26 éves fiatal nő dolgozik. Minden este imádkozom értük - ezt egy Debrecen környéki trafikos írta a Kósa Lajosnak szánt, a civishír.hu-n megjelent levelében, miután a politikus is beszélt arról, hogy óugyan, ki mondta, hogy kötelező a fólia.