Jóllehet eredetileg majdnem tízen jelezték indulásukat a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) jövő évi tisztújításán, pályázatukat már csak heten nyújtották be a szövetség ideiglenes választási bizottságának. Ahhoz, hogy egy jelölt indulását érvényesítsék, öt nemzeti szövetség támogatására van szükség. Korábban már ezen is többen elvéreztek, Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnöke esetében azonban másról van szó. Mivel Sepp Blatterhez hasonlóan kilencven napra őt is eltiltották a labdarúgással kapcsolatos mindennemű tevékenységtől, ezért az ő pályázatát eleve nem is fogadhatta el a FIFA illetékes testülete.
Az öt versenyben maradt jelölt között két ázsiai, két európai és egy afrikai jelölt van. Feltűnő azonban, hogy dél-amerikai személy nem szerepel a listán, talán azért, mert a FIFA korrupciós válsága a közép- és dél-amerikai szövetségeket érintette leginkább. Az öt jelölt tehát: a katari Ali al-Husszein, aki májusban indult Blatterrel szemben, s még élvezhette az európai szövetségek támogatását, a bahreini Szalmab bin Ebrahil al-Kalifa sejk, a francia diplomata, Jérome Champagne, aki 2010-ig a FIFA végrehajtó bizottságának volt tagja, Gianni Infantino, az UEFA jelenlegi főtitkára, valamint a dél-afrikai üzletember, Tokyo Sexwale, aki a legendás polgárjogi harcos, majd elnök, Nelson Mandela börtöntársa volt.
A FIFA ideiglenes végrehajtó bizottságának közleménye szerint a jelölteket két lépcsőben vizsgálták meg, még bankszámláik tranzakcióit is górcső alá vették, s ennek alapján állapították meg, indulhatnak-e. A biztonsági ellenőrzés során utasították el Musa Bility, a Libériai Labdarúgó Szövetség elnökének jelöltségét. Az afrikai sportvezető még a Nemzetközi Sportbírósághoz (CAF) fordulhat jogorvoslatért. A közlemény szerint Platini pályázatát meg sem vizsgálták eltiltása miatt. Miután jelenleg Platini befolyása a legnagyobb a világ labdarúgására, ezért kijelenthetjük, Infantino tekinthető a jövő februári tisztújítás favoritjának.
Néhány napja közölt tervei szinte teljesen megegyeznek az UEFA elnökéjével. Mint mondta, 32-ről 40-re emelné a labdarúgó világbajnokságon résztvevő együttesek számát. Platini is ezt szorgalmazza. Egy biztos: februárban leköszön az elnökségről a korrupcióval vádolt Blatter. Abban azonban már nem lehetünk annyira bizonyosak, hogy távozásával megtisztul a nemzetközi szövetség.