Ujhelyi István;Brüsszeli gyors;

- Brüsszeli gyors - Ujhelyi István jegyzete

"A férfiak és nők közötti egyenlő bánásmód a foglalkoztatás és munkavégzés területén a szabadsághoz és igazsághoz kapcsolódó kérdés, a társadalmi szerződés alku tárgyát nem képező része. Életkortól, végzettségtől vagy társadalmi státusztól függetlenül minden nő potenciális áldozata a munkahelyi közvetlen vagy közvetett hátrányos megkülönböztetésnek. Néha annyira rejtett a megkülönböztetés, hogy csak a kapcsolódó statisztikai adatok alapos elemzése révén derül rá fény" - idézi Ujhelyi István jegyzetében Anna Záborska szlovák néppárti EP-képviselő jelentését, amely a férfiak és nők közötti munkahelyi egyenlőségről szól.

dr. Ujhelyi István,

az MSZP európai politikusa

Az Európai Parlament nemrég elfogadta a dokumentumot, a végszavazásnál szinte egyedüliként a fideszes képviselők voksoltak a jelentés ellen. Mondhatnánk, hogy nem meglepő, hiszen ismerjük a "családbarát" és "keresztényi" Fidesz hozzáállását a női egyenjogúság kérdéséhez vagy éppen a női jogokhoz. Elég csak arra emlékezni, amikor a kormánypárti politikusok a magyar törvényhozásban leszavazták azt az ellenzéki indítványt, amely az Európai Tanács úgynevezett Isztambuli Egyezményének mielőbbi kihirdetését sürgette. Ez utóbbi dokumentumban a családon belüli (és elsősorban a nők elleni) erőszak minden formájának felszámolását tűzték ki prioritásként. A narancsos pártvezetőknek ezek szerint ez nem olyan sürgős kérdés. Úgy viszonyulnak hozzá, mint a gyermekszegénységhez. Hallottak már róla, találkoztak olyannal, aki állítólag már látott egyszer egy éhező gyermeket, de a fűtött focipályákon inkább a pontosabb passzokra szoktak figyelni, mint az ehhez hasonló pletykákra. Cinizmus, szégyenteljes felsőbbrendűség és érzéketlenség. Magyarországon nem gyermekétkeztetés, hanem gyermekéheztetés zajlik. És ha kell, ez ellen az európai porondon fogunk fellépni.

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke, az Európai Unió több más intézményének vezetője és számos tagország kormányának képviselője aláírta csütörtökön a máltai Vallettában azt a dokumentumot, amelynek alapján az unió 1,8 milliárd eurós sürgősségi pénzalapot hoz létre azzal a céllal, hogy a régió stabilitását, az illegális migrációt kiváltó okok kezelését, valamint a kiutasítottak támogatását segítse Afrikában.