A lap birtokába került dokumentumok szerint két ügyben is indult tavaly nyomozás, egyrészt a klubelnök háza közelében kifeszített „A mi lelkünk a lelátón, a te lelked a halálsoron” feliratú molinó, másrészt az őt ért internetes támadások miatt.
Júliusban Kubatov még máshogy gondolta, ahogy a Népszava is megírta, a Ferencváros labdarúgócsapatának sajtótájékoztatóján a klub elnöke - előző hét vasárnap az ultrák a háza elé vonultak tüntetni - azt mondta: nem erősítettem meg a biztonságomat, nem fogok testőrökkel járni, nem fogok rettegni, nem fogok felülni ennek a dolognak, és változtatni az életemen. Ahogy azt is közölte: továbbra is az FTC elnöke marad.
A Magyar Nemzet most azt írja, érdekesség, hogy utóbbi ügyben az asszisztense tett feljelentést, pedig a magánindítványos ügyekben csak a sértett – jelen esetben Kubatov Gábor – feljelentésére indulhatna nyomozás. A lap úgy tudja, a két ügyet végül egyesítették, és személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétsége miatt a – megalakításakor a magyar FBI-ként beharangozott – Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálódott.
A molinó kapcsán a hatóság még DNS-vizsgálatokat is kért, a lap birtokában lévő eredmény szerint a Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézet 378 mintát vizsgált meg, összességében csaknem hárommillió forintért. Emellett a nyomozók bekérték a távközlési szolgáltatóktól a transzparens kihelyezésének feltételezett időpontjában keletkezett úgynevezett hívásforgalmi adatokat, még a BKK-t is megkeresték, hogy az akkor a helyszínt érintő járatok sofőrjeit beazonosíthassák. Kubatov egy listát is átadott a nyomozóknak, rajta több ferencvárosi szurkoló adataival. Úgy tudni, az alapos és megközelítőleg hárommillió forintba kerülő nyomozás kapcsán mégsem gyanúsítottak meg senkit. Pedig az internetes fenyegetések ügyében sem tétlenkedtek a nyomozók, számos tanút kihallgattak, még a Facebook üzemeltetőjét is megkeresték, hogy adja ki egyes személyek – úgynevezett – belépési IP-címét.
a teljes cikk itt olvasható