Szabó Gábor „Tuareg” azt írta blogjára: kétszáz „hazafit” keres, akik elállják Orbán Viktor és Áder János útját a temetőkapunál, ha testőrökkel, politikusként érkeznek a búcsúztatóra. Azt azonban hozzátette, hogy ha a kormányfő és a köztársasági elnök egyedül, magánemberként vegyül majd el a gyászolók között, nem fogják megakadályozni, hogy bemenjenek a kapun.
A felhívással még a csoport aktivistái közül sem mindenki értett egyet. A legtöbben azt írták, hogy semmilyen módon nem kellene megzavarni a búcsúztatót, a tiltakozás nem temetésre való.
A lap felidézi, hogy Szabó Gábor országosan akkor vált ismertté, amikor mozgalmával sátortáborrá változtatta a Kossuth teret. Az aktivista ellen a Nemzeti Nyomozóiroda is folytatott vizsgálatot hűtlen kezelés miatt, ez vádemelési javaslattal zárult.
Ahogy a Népszava is beszámolt róla, mégis mond beszédet Mécs Imre Göncz Árpád korábbi köztársasági elnök búcsúztatásán. A Göncz Árpád Alapítvány közleményben kifejtette, hogy a beszéd a család kérésére személyes hangvételű lesz, a teljes beszédet Mécs Imre, Göncz Árpád egykori rabtársa, későbbi parlamenti képviselő később a Kossuth téren mondja majd el.
Korábban Mécs Imre még azt közölte, hogy az eredetileg tervezettel szemben nem fog beszédet mondani a korábbi köztársasági elnök búcsúztatásán. Facebook-bejegyzésében azt írta: beszédében égető nemzeti problémákkal is foglalkozott volna, mivel azonban a család közölte, hogy ez így nem hangozhat el, ő pedig beszéde lényegén nem kíván változtatni, a család visszavonta Göncz Árpád végakaratán nyugvó felkérését arra, hogy mondjon beszédet a temetésen.
Az életének 94. évében, október 6-án elhunyt Göncz Árpád temetése november 6-án, pénteken, délután három órakor kezdődik az Óbudai temető 16-os parcellájánál.