A fideszes képviselő a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) az Életreítéltek című dokumentumfilmjének díszbemutatóján a huszonegyedik század egyik legnagyobb világtörténeti eseményének nevezte az 1956-os szabadságharcot és forradalmat, amelynek szerinte éppolyan része a szabadságharc vérbefojtása, mint az azt követő koncepciós perek és kettétört életutak.
Gulyás Gergely szerint az Életreítéltek című dokumentumfilm olyan hősöket mutat be, akik egyszerre tettek tanúbizonyságot a nemzet és a szabadság iránti hűségükről, valamint halált megvető hősiességről. "A kommunisták ezt soha nem értették meg, ezért is váltott ki belőlük félelmet" - fogalmazott a politikus, hozzátéve, "a földi világ sokszor nem igazságos, ezért a hazához való hűség a hazát tartja meg és nem azt, aki hű hozzá".
Az Országgyűlés alelnöke aláhúzta, a nemzetnek örökké emlékeznie kell azokra, akik 1956-ban a hazáért haltak, illetve akiket bebörtönöztek, megnyomorítottak. Bennük testesül meg ugyanis mindaz, ami határokra tekintet nélkül nemzetté formálja a világon szétszóródott magyarság egészét - mondta Gulyás Gergely.
Radnainé Fogarasi Katalin, a NÖRI elnöke kifejtette, az Életreítéltek című film az 1956 utáni megtorlás borzalmainak egy kevéssé ismert, ám annál fontosabb helyszínére, a Kisfogházra hívja fel a figyelmet. Az alkotás az egykori áldozatok visszaemlékezésein keresztül mutatja be a helyszínt, ahol az 1956-os forradalom elítéltjei közül rengetegen raboskodtak, és amelynek udvarán sokakat ki is végeztek.