A lap birtokába került dokumentumok szerint 25 millió euróról (7,8 milliárd forint) kötöttek szerződést 2011-ben, az első részletet, 6,7 millió eurót (2,1 milliárd forint) pedig bizonyíthatóan átutalta a magyar cég az antiguai egzotikus adóparadicsomban bejegyzett Emerald Cove Estates Limitednek. A kamatot barátira (1 százalékosra) szabták, a kölcsön fedezeteként pedig értékes antiguai ingatlanokat ajánlottak fel, nem messze Silvio Berlusconi ottani villájától.
Az üzlet megdöbbentő, mert az Alfapapír korábbi mérlegeiből nem derül ki, hogy honnan akaszthatott le ilyen irdatlan összeget a cég. Ráadásul adott a kérdés: az Európa egyik legtehetősebb üzletembereként számontartott akkori olasz miniszterelnök miért szorult egy magyar cég anyagi segítségére? A lap szerint arról van szó, hogy a kölcsönnel egy másik ügylet lezsírozását papírozták le. Az Alfapapírtól ugyanis egy dollármilliárdos ukrán oligarcháig, Dimitrij Firtasig vezetnek a szálak, aki Silvio Berlusconi akkori miniszterelnökkel akart üzletet kötni, ehhez pedig magyar segítséget is igénybe vett.
Az Alfapapír részéről Georges Roth akkori ügyvezető írta alá a szerződéseket. Az Alfapapír Kft. bejegyzett székhelyén állítólag azt a Knopp Andrást kellett volna a lapnak találnia, aki a tavaly Bécsben vesztegetés miatt őrizetben vett ukrán Dmitro Firtas jobbkeze és bizalmasa, és aki egy cégén keresztül tulajdonolja az ingatlant. Knopp Firtas cégének, a Group DF Internationalnek (GDFI) a vezetője, amely dollármilliárdokra tett szert a gázkereskedelem révén.
A 80-as években az MSZMP egyik vezetőjeként, és egykor kulturális miniszterhelyettesként is dolgozó Knopp a Népszabadságnak korábban azt mondta: az állítólagos vádakat, amelyekről az újságokból értesült, teljes mértékben megalapozatlannak tartja. Meggyőződése, hogy a Firtas elleni vádak is alaptalanok.