Bár egész munkásságát az állatok védelmére tette fel, Szatyor Miklósnak ezúttal azt kellett mérlegelnie, hogy ad-e esélyt az állatnak arra, hogy embereket támadjon meg, vagy inkább az ő életét veszi el. Utóbbi mellett döntött.
A körülményekről az állatkert igazgatója közleményében azt írja, közelgett már az alkonyat, amikor a farkast megpillantották. Közeledésükre az állat agresszíven reagált, morgott, kész volt támadni is, ezért 60 méternél nem mehettek közelebb hozzá. A tiltás ellenére a frekventált kirándulóhelynek számító parkerdő tele volt emberekkel, gyerekekkel is.
Az altatólövedékkel felszerelt kollégák nem voltak a közelben, telefonon sem érték el őket és mivel fennállt a veszélye, hogy az ordas a tétovázás miatt sarkon fordul és beveti magát a sötétedő erdőbe, az igazgatónak nem volt más választása, az emberi élet védelme érdekében le kellett lőnie a farkast vasárnap délután.
Tettére a közvélemény felháborodással reagált, több mint 6400-an írták alá az Állatmentő liga petícióját, ami Szatyor Miklós kirúgása érdekében indítottak. Pataki Gábor, a szervezet elnöke azt mondja: veszélyeztetés miatt ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek a pécsi rendőrségen, továbbá levélben fordultak a pécsi polgármesterhez, hogy szakmaiatlansága miatt mentse fel tisztsége alól az állatkert igazgatóját. Hozzátette: ők több vadállatot is élve fogtak be, illetve segédkeztek altatásos befogásokban, s az interneten keresztül a mostani esetben is felajánlották a segítségüket, ám választ nem kaptak.
A bama.hu úgy értesült, a Pécsi Rendőrkapitányság az eset körülményeinek tisztázása érdekében feljelentéskiegészítést rendelt el. A rendőrség azt vizsgálja, hogy fennáll-e a bűncselekmény gyanúja.
Az eredeti cikket itt olvashatja.