Bulvár;S. Nagy István;

- A slágergyáros - Életrajzi regény S. Nagy Istvánról

A legendás zeneszerző szórakoztató és drámai története, valamint egy sírig tartó szerelem igaz meséje elevenedik meg a Férjem, S. Nagy István - A slágergyáros című könyvben, amelyet október 30-án 17 órakor a szerző, Csongrádi Kata dedikál az Örkény Könyvesboltban.

A slágergyáros  egy hamisítatlan romantikus életrajzi regény S. Nagy István szövegíróról, akinek olyan nagy slágereket köszönhetünk, mint a Hull az elsárgult levél, az Elmegyek, a Millió rózsaszál, az Azért vannak a jóbarátok, a Kell, hogy várj, a Gedeon bácsi, a Csavard fel a szőnyeget vagy a Most élsz.

Slágereivel a mai napig üzennek egymásnak az emberek, dúdolják azokat az utcán és a zuhany alatt, vagy mulatságokon. Felesége most megdöbbentő őszinteséggel mesél férjéről, a dalok születéséről, bepillantást engedve a mindeddig eltitkolt részletekbe is. Családtagok és pályatársak - Aradszky László, Zalatnay Cini, Soltész Rezső, Presser Gábor, Fenyő Miklós, Szörényi Levente, Bródy János - segítségével idézi fel a termékeny évtizedek megannyi emlékét, de izgalmas sztorikat mesél ES-nek Máté Péterhez, Szécsi Pálhoz, Ihász Gáborhoz, Payer Öcsihez, vagy a Záray-Vámosi házaspárhoz fűződő barátságáról is.

A kötetet Müller Péter többek közt e szavakkal ajánlja az Olvasó figyelmébe: "Ehhez fogható gazdag és megrendítő sorsdrámát, mint S. Nagy élete, nem olvastam még. Mindez teli humorral, nevetéssel, játékkal, költészettel, muzsikával, szerelemmel, mély és valódi spirituális titkokkal." 

Az Írók Boltjában mutatták be Agárdi Péter Napvilág Kiadó gondozásában megjelent Nemzeti értékviták és kultúrafelfogások 1847–2014 című kötetét.  A bemutatón a könyvet Standeisky Éva történész és Bozóki András politológus méltatta. Milyen is a mi nemzeti kultúránk, s egyáltalán fontos-e, érték-e számunkra? Honnan jöttünk, hová tartozunk, s merre menjünk? Kelet vagy Nyugat? Magyarság, európaiság vagy globalizáció? Befogadás vagy kirekesztés; feloldódás vagy gazdagodás?