Az ellenzék azonban változatlanul a török elnököt, Recep Tayyip Erdogant és a kormányzatot teszi felelőssé a történtekért, illetve azért, hogy Törökországban újra megszűnt a közbiztonság. Állítják, Erdogan rendszere szítja a kurdellenes nacionalista hangulatot. Isztambulban tüntettek az ügyvédek és az orvosok is. Az ügyvédek tüntetésén gyilkosnak nevezték Erdogant, s jelezték, nem hiszik el a hivatalos vádakat.
Ankarában, a merénylet helyszínének közelében orvosok demonstráltak. A tüntetők virágokat helyeztek el az áldozatok emlékére, az emlékhelyre pedig olyan feliratot helyzetek, amelyen az olvasható, hogy „az emberek testvérisége legyőzi a palota által folytatott háborút”.
Az áldozatok temetése is néma kormányellenes tüntetéssé vált. Itt azonban nem került sor összecsapásra, mert a gyászoló tüntetők ezt szándékosan kerülték, virágot próbáltak adni a rendőröknek.
A szombati volt a török köztársaság történelmének legsúlyosabb terrortámadása.
A pártok felfüggesztették a kampányt, ilyen körülmények között senki sem akar tömeggyűléseket szervezni. Törökországban november elsején rendeznek előrehozott választást, amelyre elemzők szerint a szombati merénylet hatása kiszámíthatatlan. Állítják, a bizonytalanság érzetéből akár a jelenlegi kormány is profitálhat, viszont ha ez a félelem bírálatokkal párosul, akkor a kormányellenes erők nyerhetnek vele.