„Az egyik saroktorony már teljes magasságában áll, a héten a második is készen lesz és további kettő épül még az elkövetkezendő hetekben, majd ezekre jön rá a közel 17 méteres tetőszerkezet, így 44 méter magas lesz az épület” – fogalmazott az MTI-nek Fürjes Balázs, hozzátéve, hogy 2016 nyarára a tervek szerint szerkezetkészen tető alatt áll majd az aréna.
A kormánybiztos számokkal is érzékeltette az építkezés monumentalitását. Mint mondta, eddig több mint 22 000 köbméter betont használtak fel, amellyel 6 darab 50 méteres, 3 méter mély, 10 sávos versenymedencét lehetne feltölteni. A területen öt darab 16 emelet magas daru dolgozik. A költségekkel kapcsolatban Fürjes Balázs hangsúlyozta, a tervezett 49 milliárd forintos keretet nem lépik át. Az uszoda nettó 22 milliárd forintból épül, s erre jönnek rá a kiegészítő projektek költségei.
„A versenyuszoda a világbajnokság ideje alatt 15 ezer nézőt fogad majd, de alapesetben 5000 férőhelyes lesz, mivel a két hosszanti lelátórészt ideiglenes ülőhelyekkel látjuk el, majd azokat elbontjuk. A két 50 méteres medence egyaránt állítható falu, a bemelegítő-medencének ráadásul a padlója is állítható magasságú lesz. Folyik az egyeztetés, hogy a szupertoronyugrást a Várkert bazárnál, vagy Batthyány térnél rendezzük-e meg. Azaz Budapest legszebb részeit látja majd a világ” - mondta, hozzátéve, hogy heteken belül eldől a különlegesen látványos szám helyszíne.