Azt mutatta meg ez a botrány, hogy egy Magyarországtól távol, a magyar gazdaság és főként a helyi gazdaság szerves fejlődésétől teljesen idegen tényezők miatt hozott döntés következtében egy magyar térség megélhetését adó cég kapacitása jelentősen csökkenhet - hangsúlyozta az LMP politikusa.
Schiffer András szerint Magyarországon olyan torz fejlődés indult el 25 évvel ezelőtt, amelyben néhány nagy betelepülő multi köré szerveződtek a helyi beszállítók, ezért nem tudtak igazán fejlődni. Azokban az országokban, ahol "nagy és tiszteletre méltó fejlődést mutattak fel a 20. század második felében", ezzel ellenkező irányú folyamat ment végbe: erős helyi gazdaság szerves igényeihez hívtak be külföldi befektetőket - mondta az ellenzéki politikus.
Álláspontja szerint Magyarországon a külföldi befektetők torzítják a helyi gazdaság szerkezetét: ha egy nagybefektető csökkenti kapacitását vagy kivonul, máshová teszi át termelése súlypontját, akkor "pusztulnak a hazai kis- és középvállalkozások".
Schiffer András szavai szerint az elmúlt években, "a tettestárs álbaloldali kormány és az Orbán-kormány" folyamatosan kötötte azokat a megállapodásokat, amelyek révén "az Apollo Tyres esetében 30 millió forint, az Audinál 25 millió forintot, de Kecskeméten a Daimlernek is 12 millió forintot" támogatást nyújtottak munkahelyenként. Összehasonlításként elmondta, hogy eközben a hazai kkv-szektor, a helyi termelők munkahelyteremtésre jó esetben ennek az összegnek a tizedére pályázhatnak.
Az LMP társelnöke szólt arról is, hogy 2018 után pártja arra készül, hogy befejezze azt a 25 éves politikát, amely folyamatosan "a multik zsebeit tömte meg sok pénzzel".