A legutóbbi közgyűlésen Póda Jenő, a KDNP városatyája javaslatot tett arra, hogy a határ védelmét erősítő szegedi lakosokat (zömében rendőröket, katonákat, büntetés-végrahajtásiakat, katasztrófavédőket, MÁV-osokat és Volán-sofőröket) támogatnia, segítenie kellene a városnak. A képviselő szerint egy erős gesztusra lenne szükség, fontos, hogy közelebb hozzuk őket az otthon maradt családtagjaikhoz, a szegediekhez: biztos hátországot tudhassanak a városban is maguk mögött. Az elképzelést végül a baloldal nem támogatta.
„Meglepetésemre nagyon merev elzárkózásba ütköztem, amelyet nem értettem. Hogyan lehet, hogy Szeged városa támogatja a migránsokat, de a hivatásukat lakhelyüktől távol ellátó szegedi illetőségű, magyar dolgozókat nem? Miért támogatta Székesfehérváron minden politikai oldal ezt az elképzelést, itt viszont miért csak mellébeszélést kaptunk válaszként? Mit mondunk annak a több száz embernek, akinek ez biztos, hogy hasznos lenne és nagyon jól is esne?” – tette fel a számára megválaszolatlan kérdéseket Póda Jenő.
Ellenérvként azt hozták fel, hogy Szegeden nincs is katonai helyőrség. „Ez igaz, de a hódmezővásárhelyi laktanyába buszokkal szállítják át a szegedi katonákat minden reggel!” – cáfolta meg Botka Lászlót Póda Jenő. „Hiányolták az előterjesztést, de csak a gondolatébresztés szándékával szólaltam fel, hiszen a következő ülésre közösen meg lehetne mindent tervezni. Előkerült egy gunyoros kezdeményezés, inkább hárítás, hogy a város által évente a rendőrségnek adott nyolcmillió forint mellé írjunk egy levelet a rendőr-főkapitánynak, hogy erre a célra használja fel az összeg felét, azonban, mint korábban is hangsúlyoztam, messze nemcsak a rendőrök érintettek!” – mondta a KDNP városatyája.
„Az elmúlt hónapokban egyre fokozódó migrációs nyomás helyeződött Szegedre és annak környékére. Teljesen természetes volt, hogy a városnak lépnie kellett, akár a hulladék-összegyűjtésben, akár abban, hogy rendezett körülményeket biztosít a segélyszervezeteknek, hogy azok az úton lévőket segítsék. Az is elfogadható, hogy fizikai szükségleteiken kívül egyéb dolgokra is lehetőséget biztosítottak, például mobiltelefonok töltésére, Wi-Fi hálózatok használatára. Botka László tájékoztatott arról, hogy utasította a százszázalékos önkormányzati tulajdonú gazdasági cégeket, tegyenek meg mindent ennek segítésére” – mondta Póda Jenő arról, hogy eddig az illegális bevándorlókat hogyan támogatta az MSZP-s városvezetés. Arról azonban, hogy ez mennyibe került, senki nem tudott, habár a jogi és fizikai határzár életbe lépése után a migránsok száma lecsökkent, a pályaudvar melletti önkormányzati fabódé is bezárt - írta a lap.