Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Magyar Formatervezési Tanács elnöke elmondta, hogy immár harminchatodik alkalommal adják át a nemzeti formatervezési díjat.
Magyar Formatervezési Díjat kapott termék kategóriában a London LED Lantern letisztult formavilágú, korszerű és energiatakarékos LED-es közvilágításáért, míg Kerékgyártó András Biela nevű kül- és beltéri székcsaládjáért érdemelte ki az elismerést. Megosztott termék díjban részesült a Hand-In-Scan magyar fejlesztésű kézhigiéniai rendszer, valamint a Luminari Glass üvegburkolat-termékcsalád. A terv kategóriában elismerést kapott Németh Szabolcs Wor.my nevű, multifunkcionális horgászbotja, míg vizuális kommunikáció kategóriában A grill művészete című kötet érdemelte ki az elismerést. A diákok kategóriájában a Stella Orientis elnevezésű nagysebességű magyar expresszvonatért érdemelték ki a díjat a fejlesztők.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárságának különdíját Takács Benedek munkája, a Pannonhalmi Főapátság művészeti programsorozata, az Arcus Temporum Fesztivál arculata kapta. A Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság különdíjával a Merényi Zita Bettina nevéhez fűződő Provo-Cut elnevezésű textil- és ruhakollekciót jutalmazták.
A HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség Nonprofit Kft. különdíjasa az Inarchi Kft. új, hexagonális, RUTIL elnevezésű lámpatestje lett. A Magyar Formatervezési Tanács különdíját Szalkai Dániel Perceptual Thinkers nevű alternatív öltözékkollekciójának ítélték oda.
A designt a vállalatirányításba példaértékűen beépítő hazai intézményeket, cégeket elismerő Design Management Díjjal az idén a Hello Wood szervezetét jutalmazták. Design Management elismerő oklevelet kapott a Borecet Kft., a Laposa Birtok Kft., a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Liszt Ferenc Zeneakadémia.
A legjobb pályaműveket bemutató kiállítás november 15-ig látható az Iparművészeti Múzeumban.