Alkotmánybíróság;Együtt;

Fotó: Népszava

- Az Alkotmánybíróság elleni bojkottba kezd az Együtt

Az Együtt mostantól nem tekinti legitimnek az Alkotmánybíróságot, mivel a párt szerint az súlyosan törvénysértő döntést hozott a férfi 40 ügyében kezdeményezett népszavazási aláírásgyűjtés leállításáról. Az Együtt az Alkotmánybíróság elleni bojkottba kezd, és Szigetvári Viktor pártelnök levélben erre hívja fel az összes ellenzéki pártvezetőt.

Az Együtt álláspontja szerint az Alkotmánybíróság súlyosan törvénysértő döntést hozott a férfi 40-nek nevezett ügyben kezdeményezett népszavazási aláírásgyűjtés leállításáról. A Kúria korábbi végzését alkotmányellenesnek nyilvánító alkotmánybírósági határozat megszüntette az Alkotmánybíróság maradék tekintélyét.

A testület egy olyan beadványt fogadott be és vizsgált érdemben, amelyet formai okokból el kellett volna utasítani. A joggal való visszaélés bűnének elkövetése révén az Alkotmánybíróság határozatát támogató többség segédkezet nyújtott a populista jobboldali Fidesznek egy számukra kényelmetlen politikai témát jelentő népszavazási kezdeményezés leállításában. Az ilyen nyílt és jogsértő módon megvalósított politikai elfogultság a jogállamiság utolsó védőbástyájaként működni hivatott jogintézmény részéről elfogadhatatlan.

Az Együtt álláspontja szerint az Alkotmánybíróság mostani döntése nem maradhat következmények nélkül. Állítjuk ezt úgy, hogy pártunk a konkrét kezdeményezés tárgya, a férfi40-nek nevezett nyugdíj-politikai javaslat ügyében többször kinyilvánította kritikus álláspontját. Ez a kérdés azonban most nem a férfi40-ről, még csak nem is a népszavazás jogintézményének lehetőségeiről, hanem a magyar jogállam romjairól szól. Az Együtt a testület e döntés után többé nem tekinti legitim közhatalmi szervnek az Alkotmánybíróságot. Ennek következtében:

- az Együtt országgyűlési képviselői a jövőben semmilyen olyan kezdeményezést nem támogatnak aláírásukkal, amely az Alkotmánybírósághoz való fordulásról szól az Országgyűlésben utólagos normakontroll céljából

.- az Együtt mint párt a jövőben tartózkodni fog attól, hogy akár az Alapvető Jogok Biztosán, akár érintetti magánindítványokon keresztül az Alkotmánybírósághoz forduljon utólagos normakontroll kezdeményezése céljából

- az Együtt mint párt a jövőben előzetes normakontroll kezdeményezése céljából nem fordul Áder János köztársasági elnökhöz

- az Együtt országgyűlési képviselői a jövőben nem vesznek részt az Alkotmánybíróság új tagjainak választásáról szóló parlamenti egyeztetéseken és határozathozatalokon, mert e politikailag elfogult döntéssel az Alkotmánybíróság többségi tagjai immár a Fidesz rendszerének politikai támogatóinak tekintendők, és nem az alkotmányosság őreinek. Nincs helye új tagnak ebben a testületben

Az Együtt felszólítja az összes ellenzéki pártot, hogy csatlakozzon alkotmánybírósági bojkottjához! Ezügyben Szigetvári Viktor pártelnök levélben fordult a pártok vezetőihez. A párt kiemelt jelentőségűnek tartja, hogy semmilyen, új alkotmánybírót érintő személyi alkuban ne vegyenek részt ellenzéki pártokhoz tartozó országgyűlési képviselők, mert a Lenkovics Barnabás alkotmánybírósági elnök vezette többség méltatlanná vált hivatalára.

forrás: egyuttpart.hu

Elhunyt Telek Balázs fotográfus, képzőművész; a Balogh Rudolf-díjas alkotót 41 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a Magyar Fotóművészek Szövetsége. A közlemény kiemeli: Telek Balázs fotóművészként az analóg technika megszállottja volt, camera obscura munkái új dimenziót nyitottak e leképezési formának. Nyitott volt, kíváncsi, kísérletező kedvű. Fotófalu, ArtBázis - a magyar fotográfia fontos műhelyei kötődnek a nevéhez.