A germán komponistán túl az almás rétesnek a szerelmese, gyakran és szívesen tesz nagy sétákat Dél-Tirolban, de jobbára ott is egyedül. „Professzor úrnak” szólíttatja magát, hiszen mielőtt második házasságára lépett Angela Merkellel, nagynevű kémikus volt. A politika közömbösen hagyja, ha a sajtóban nagy néha megszólal, csakis a szakmájáról, hivatásáról hajlandó vallani. Odahaza nagy ritkán nézi a tévét is, jobbára akkor, ha neje őnagysága éppen a parlamentben szerepel.
De soha nem kommentálja, mint vallja, nem hajlandó „árnyékban élni”, ő végzi a maga munkáját, a felesége pedig az övét. „Változatlanul Sauer úr vagyok, - hangoztatja – bárkinek neveznek is a tájékozatlanok”. Azért is igazít helyre mindenkit, mert egy közvélemény kutatás szerint a németek 28 százaléka azt hiszi, a kancellár asszony a férje nevét viseli. Akadtak érdekes világpolitikai közjátékok is.
Obama amerikai elnök négy éve, 2011-ben meghívta a „Sauer házaspárt”, férjet és feleséget együtt. Merkel a Fehér Házba érkezéskor kilépett a kocsiból, „ott felejtette” Sauer urat, magányosan igyekezett fölfelé a lépcsőn. Már csaknem fölért, amikor észrevette, hogy meghívója nem egyedül fogadja, mellette ott Michelle, Mrs, Obama, ők ketten a házaspár köszöntésére készültek. Zavarba jött, nyomban visszafordult a párjáért. De ha a német kormány fejét alkalmanként megkérdezik, melyik politikust vinné magával egy lakatlan szigetre, meghökkenten válaszolja, „milyen ostoba föltételezés, ki mást, mint a férjemet?” Ez a titok sem német lapban jelent meg, hanem a párizsi Le Point-ben.