Az újságíró éppen egy Szerbiából Magyarországra érkező menekültcsoportot filmezett, és rögzítette, amint a rendőrök ráengednek egy szájkosaras kutyát a csoportra, az állat egy szír férfit a földre lökött.
Egy rendőrnő észrevette a filmező Muzit, akit igazoltatott is. Az AP munkatársa ezután el akarta hagyni a helyszínt, ezt azonban a rendőrök nem engedték, sőt azt is megakadályozták, hogy az újságíró felhívja a kollégáit vagy a szerkesztőjét.
A rendőrök az újságírót a regisztrációs központon kívül egy sötét területre kísérték, és megkérték, hogy játssza le a felvételt. Miután megnézték, arra kérték, hogy törölje a memóriakártyája teljes tartalmát, ezen az újságíró két napi munkája volt. A férfi elmondása szerint fenyegetve érezte magát a rendőrök és a rendőrkutyák körében. Az AP az esetről egy tiltakozó levelet írt a magyar kormánynak.
"Lehet, hogy a kutyák ugatnak, hiszen arra lettek kiképezve, hogy elrettentőek és félelmetesek legyenek, és éppen ezért van a rendőröknél kutya. Az viszont biztos, hogy a kutyák nem támadtak" - reagált a kormányszóvivő kedden az AP-nek egy telefoninterjúban. Kovács Zoltán azt mondta, hogy a rendőrök csak azt szerették volna látni, hogy ők szerepelnek-e a felvételen, és hangsúlyozta, hogy ehhez joguk volt. Miután meggyőződtek arról, hogy nem, elengedték az újságírót és semmit nem töröltettek le vele. Muzi szerint viszont a rendőrök addig nem adták vissza a személyes iratait, amíg nem törölte a felvételt.
Egy közelmúltbeli alkotmánybírósági döntés értelmében, amely az Index alkotmányjogi panasza kapcsán született egyébként a rendőröknek nincs joguk hogy megnézzék, szerepelnek-e a videón.
forrás: Index