Lapunk neves sportolóktól, olimpiai bajnokoktól igyekezett megtudni, hogy vélekednek a mind inkább elmérgesedő csatáról, melyet Török Ferenc és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) vív. Amint arról már többször beszámoltunk, 1964 és 1968 öttusázó olimpiai bajnoka esztendők óta hangoztatja, hogy törvénytelenül működik a hazai sporttestület, ugyanis a 2012. február 26-i közgyűlés összehívása, lefolytatása, az alapszabály módosítása és az új tisztségviselők választása is szabálytalanul történt.
Török kijelentette, erkölcsi mélypontra zuhant a MOB, és lemondásra szólította fel annak elnökét, Borkai Zsoltot. A jogász végzettségű egykori öttusázó a Népszava hétfői számában nyomatékosította, a bíróság előtt hat nullára vezet a Magyar Olimpiai Bizottság ellen, ám a testület – amely elsősorban az ügyészségi állásfoglalásra hivatkozik – a hibák orvoslása helyett személyeskedő ellentámadással felelt, amikor közleményében azt írta, az „egykori kiváló sportoló idős korára ki nem elégített kapzsisága, politikai ellenszenve és személyes sértettsége miatt a Magyar Olimpiai Bizottság lejáratását tűzte ki zászlajára”.
Mint megtudtuk, a hazai sportélet színe-java követi a bíróság mellett a sajtóban is zajló vitát, ám több olimpiai bajnok azzal hárította el a megkeresésünket, hogy a véleményét megtartja magának. Jogi kérdésekben nem foglalt állást Kovács Tamás, világbajnok vívó, egykori szövetségi kapitány, a MOB korábbi sportigazgatója sem, ám a stílus kapcsán elmondta a véleményét. „Egy ilyen szervezetnek nem lenne szabad személyeskednie – jegyezte meg a kétszeres olimpiai bronzérmes. – Enyhén szólva sem elegáns Ferit öregembernek nevezni. Hangsúlyozom, nem tudom, kinek van igaza, ám ez a reakció szempontjából nem is számít.”
Elfogadhatatlannak tartja a MOB közleményét Kolláth György is. „A reakció stílusa, módja az érvek teljes hiányát jelzi, kínjukban bántani próbálnak csupán – kezdte az alkotmányjogász. – Ezek az ízléstelen szavak a bukás, a beismert vereség agresszióját tükrözik. Az ügyészségi állami felügyelet verdiktje és fügefalevele súlytalan kamu, ámde a függetlenség felhasadt álcája; épp a bíróság előtt az ügyész is csak az egyik, netán részrehajló pörös fél, nem döntnök. Harmadszor pedig: az idő vészes múlásával a törvényes reparáció mind nehezebb lesz, az érte viselt felelősség pedig mind súlyosabb. Itt nincs öntisztulás vagy mindent jóvá tevő elévülés. A bomba ketyeg....”
Kevésbé fogalmazott sarkosan Szöul vívó aranyérmese, az Olimpiai Bajnokok Klubját vezető Nébald György. „Nem ismerem a per tartalmát, az ügy részleteit, így ügyvédként nem szeretnék állást foglalni – mondta az 59 éves sportember. – Török Ferencet, mint korábbi versenyzőt és sportvezetőt nagyra tartom, joga van pereskedni, akár a Magyar Olimpiai Bizottsággal szemben. Kettőn áll a vásár, ami pedig a reakciót illeti, nem szerencsés, de a sport világában előfordult már olyan, hogy az ellenérdekű felek keményebben odamondtak egymásnak, hiszen, ha jól tudom, Török Ferenc is élesen bírálta a MOB vezetését.”