A MOB pénteki közleményében azt írta, sajnálatos, hogy az "egykori kiváló sportoló idős korára ki nem elégített kapzsisága, politikai ellenszenve és személyes sértettsége miatt a Magyar Olimpiai Bizottság lejáratását tűzte ki zászlajára."
A szervezet a közleményben hozzátette, Török Ferenc "elfelejti azt a tényt", hogy az "Ügyészség mint a Magyar Olimpiai Bizottság törvényességi felügyeleti szerve megállapította a Magyar Olimpiai Bizottság szabályos működését." A MOB emlékeztet rá, hogy Budapesttel közösen, teljesen szabályosan, a feltételeknek megfelelően, s a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) visszaigazolásával nyújtotta be a 2024-es olimpia megrendezésére vonatkozó szándéknyilatkozatát, amelynek eredményeként szeptember 16-tól, azaz jövő szerdától hivatalosan is pályázó várossá lép elő.
"A Magyar Olimpiai Bizottság a sportszerűség jegyében békés nyugdíjas éveket és Magyarország szabályos olimpiai pályázatától való távolmaradást kíván Török Ferenc úrnak" - zárul a MOB közleménye.
Korábban írtuk: Újabb pert nyert meg tegnap délelőtt első fokon a kétszeres olimpiai bajnok öttusázó Török Ferenc a Magyar Olimpiai Bizottsággal (MOB) szemben. Még év elején hatályon kívül helyezték a 2012. február 26-i MOB-közgyűlés valamennyi határozatát, köztük az alapszabály módosítását és a tisztségviselők választását. Az ügy a Fővárosi Ítélőtáblát is megjárta, és a Kúriával együtt helyben hagyta az ítéletet. "Azóta a MOB gyakorlatilag törvénytelenül működik, ennek a következtében az azóta tartott közgyűlések is érvénytelenek, vagyis a budapesti olimpiát támogató határozat is – magyarázta lapunknak Török.
A MOB közgyűlést tartott idén május 12-én és június 10-én, melyeken különféle határozatokat hoztak, többek között a költségvetésről, és arról, hogy támogatják Budapestet a 2024-es olimpia megrendezésében. "Ezeket a határozatokat megtámadtam, mert nem törvényszerűen születtek meg. A megsemmisített alapszabály alapján hozták meg a döntéseket, és nem hajlandóak a régi szerint működni, vagy megalkotni egy újat. A bíróság ezért most mindezt érvénytelenítette" – adott tájékoztatást az ügyről Török, aki 1995-ben megkapta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) érdemrendjét, így tiszteletbeli tagként továbbra is a MOB tagja. "Budapestnek most nincsen legitim támogatása, pedig a NOB előírja, hogy a pályázó várost a nemzeti olimpiai bizottságnak támogatnia kell, egyébként nem is állnak szóba vele" – tette világossá az 1964-es tokiói és az 1968-as mexikói ötkarikás játékok bajnoka.