Annyi ismert a szűkre szabott tényanyagból, hogy mielőtt a korabeli SZOT - természetesen pártutasításra - kinevezte az újság vezetőjévé, az MSZMP agit-prop. osztályának volt egyik vezetője, következésképpen pártmunkás, a kádárista apparátus egyik tagja. Abban az időben tehát, amely már a „fölpuhultabb” szakaszra esett, közvetlenül megelőzve a fordulatot. Akkor már a sajtó is kezdett hangot váltani, amit mellőzni nem lehet egy hajdani vezető sajtómunkás pályájának szemrevételekor.
A korabeli Népszava gárdája, hozzáértő hírlapírók részvételével már pedzette a fordulat közeledtét, így riportjaiban, tudósításaiban, elemzéseiben előrevetítette a várható fejleményeket, különösen külpolitikai kommentárjai jeles szakértők jóvoltából már objektívabb irányzatot igyekeztek követni. Mindez nem következhetett volna be a főszerkesztő nélkül, illetve szándékai ellenére. Fodor Lászlót nyugdíjazásakor a SZOT Koordinációs Tanácsa nevében az a Nagy Sándor búcsúztatta, s méltatta, akit tegnap temettek el.
Fodor László visszavonulása után egy ideig még parlament képviselő maradt, hiszen a sátoraljaújhelyi járásban választották meg. Részese volt a Népszava történetének is, megalapította és vezette a Népszava Barátság Klubját, amelynek több ezer tagja volt. Rendszeresen szervezett közönségtalálkozókat, utazásokat, s nem utolsósorban előfizetőket is toborzott a lapnak. Így emléke nem maradhat észrevétlen a jelenben sem, jóllehet a mai laphoz közvetlen köze nem volt már.