rendőrség;Magyar Rendőrség;címer;semmisségi törvény;Papp Károly;

- Búcsú a rendőrség 25 éves címerétől?

Újabb huszonöt éves hagyománynak vetett véget az állam, lényegében indokolás nélkül. Látszólag semmi jelentősége a változásnak, de valójában a sokadik támadásnak tűnik a rendőrség ellen. Az elsőt a semmisségi törvény jelentette, a másodikat a szolgálati nyugdíj megszüntetése-átszabása. A harmadikat az elért rendfokozat bírósági ítélet nélküli, pusztán szervezési ok miatti megvonása. Az utolsó szinte már csak jelképes. Megszüntették a rendőrségi címer hivatalos használatát.

Papp Károly altábornagy július 22-én kelt utasítása alapján a rendőrség minden dokumentumáról el kell távolítani a Magyar Rendőrség 1990-ben elfogadott címerét. Korábban a rendőrség által kibocsájtott iratokon – közlemény, határozat, jegyzőkönyv, idézés, stb. – a rendőrjelvényen is látható jelkép szerepelt a fejlécben. Emellett sokszor az adott rendőri szerv saját jelképe, címere, a karjelzésen is látható jelvénye is megjelent.

A főkapitány azonban egy 2010-től hatályos kormányrendelet-módosítás alapján júliusban elrendelte, hogy a továbbiakban az iratok fejlécében középen Magyarország címerét és "a szerv, szervezeti egység, illetőleg szervezeti elem megnevezését (12-es betűmérettel) kell megjeleníteni". A rendőrségét a továbbiakban tilos. A rendőrségi címer az iratok borítékján sem szerepelhet. Ha igen, akkor az nem kézbesíthető.



Továbbra is gyűjtik az aláírásokat a népszavazás kiírásához, már ötvenezer körül van az összegyűjtött szignók száma - mondta Kordás László az MTI-nek miután Dessewffy Alice ügyvéd panaszt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz (Ab) magánszemélyek és nőszervezetek megbízásából, megtámadva a Kúria döntését, amely jóváhagyta a férfiak 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazásáról szóló népszavazási kezdeményezést.