cselgáncs- világbajnokság;Bor Barna;Karakas Hedvig;

- Érem nélkül a cselgáncs-vb-n

A +100 kilós Bor Barnának sem sikerült az éremszerzés az asztanai olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon, így a magyar küldöttség nem állhatott a dobogóra a kazahsztáni viadalon.

A paksi dzsúdós az ecuadori Freddy Figueroa és az egyiptomi Iszlam el-Sehab elleni meccse után, a negyeddöntőben bokasérülést szenvedett és kikapott a dél-koreai Kim Szung Mintől. Később kiderült, hogy Bor valószínűleg bokaszalag-szakadást szenvedett, s végül nem vállalta a meccset a vigaszágon a német Andre Breitbarth ellen, így a hetedik helyen végzett. A dobogó legtetejére Teddy Riner állhatott. A francia nehézsúlyú pályafutása nyolcadik aranyérmét nyerte, ezzel, no meg az olimpiai és négy Európa-bajnoki elsőségével a dzsúdótörténelem legsikeresebb versenyzője lett.

„Előzetesen három érmet vártam a csapattól, közte egy aranyat is, most idáig jutottunk el” – kezdte értékelését az MTI-nek Tóth László, a Magyar Judo Szövetség (MJSZ) elnöke. - Nem vagyok elkeseredve, csak kicsit szomorú, és sajnálom a versenyzőket, akiknek egy pici kellett volna csak az éremhez. Ez egy nagyon komoly figyelmeztetés a számunkra az olimpia előtt, ugyanakkor a pekingi játékokat megelőző riói vb-ről 2007-ben a világ nagy bámulatára négy bronzéremmel jöttünk haza, amiből az olimpiára négy hetedik hely lett. Most azt remélem, hogy ezek a hetedik helyek átfordulnak majd Rióban érembe, és szerintem lesznek aranyesélyeseink. Nem kell vészharangot kongatni, egységes a csapat, és oda kell figyelni a hátralévő versenyekre" – fogalmazott a sportvezető.

A 16 fős magyar válogatott Csernoviczki Éva (48 kg), Karakas Hedvig (57), Ungvári Miklós (73), Tóth Krisztián (90) és Bor Barna (+100) révén öt hetedik hellyel zárta az asztanai vb-t.

Egy világcsúcs még jutott a pekingi atlétikai világbajnokság végére. Az amerikai olimpiai bajnok Ashton Eaton 9405 pontot gyűjtött tízpróbában, ezzel megdöntötte az eddigi 9039 pontos rekordot, amit ugyanő állított fel még 2012-ben. Győzelméhez nem férhetett kétség. Különösen futásban tarolt. 100 méteren figyelemre méltó 10,23 másodpercet ért el, amire még nem volt példa tízpróbában a vb-k történetében. De a 400 méteres eredménye – pontosan 45 másodperc – is önmagáért beszél. A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IIAF) 100 ezer dolláros prémiumot adott Eatonnak a világcsúcsért.