Ukrajna;Roman Sztojko;Petro Porosenko;Jobboldali Szektor;

- Nem csitulnak a harcok Ukrajnában

Véget ért az idei évre tervezett, szám szerint a hatodik mozgósítási hullám Ukrajnában, miközben a frontvonal mentén továbbra sem csitulnak a harcok, és tovább szedik áldozataikat. Ukrán híradások szerint a mozgósítást csupán félig sikerült végrehajtani. 

A tervezett 25 ezer mozgósítandó tartalékos helyett csak 13 ezret sikerült behívni. Szakértők szerint ez azzal magyarázható, hogy a haza védelme iránti elkötelezettség mostanra jelentősen csökkent az ukrán társadalomban, miután az ország keleti részén már több mint egy éve tartanak a harcok, és elszállt a remény a konfliktus gyors lezárására. Az elemzők többsége úgy véli, hogy noha terv szerint ez lett volna az utolsó mozgósítás 2015-ben, még idén lehet számítani újabbra. A múlt héten a védelmi minisztérium nem zárta ki, hogy újabb részleges mozgósítások lehetnek, ha tovább mélyül a kelet-ukrajnai válság.

Körözést adtak ki Ukrajnában a 2015. július 11-i munkácsi lövöldözés kapcsán Roman Sztojko, a Jobboldali Szektor (PSZ) kárpátaljai zászlóaljának parancsnoka ellen, akit terrorista szervezet létrehozásával gyanúsítanak. A kijevi belügyi tárca tájékoztatása szerint Sztojkót, akinek a jelentés szerint augusztus 17-én veszett nyoma, az ukrán büntető törvénykönyv vonatkozó paragrafusa szerint terrorista csoport vagy terrorista szervezet létrehozásával gyanúsítják. Ő vezette azt a fegyveres egységet, amely Munkácson lövöldözésbe keveredett Mihajlo Lanyo ellenzéki ukrán parlamenti képviselő embereivel, majd a város melletti autóúton tűzharcot vívott a fegyveresek feltartóztatására kirendelt rendőrökkel.

Bejelentették, a kiéleződött kelet-ukrajnai helyzet miatt Brüsszelbe utazik még ebben a hónapban Petro Porosenko ukrán államfő, és megbeszélést folytat Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével.

Újabb amerikai szenátor helyezkedett szembe az iráni nukleáris megállapodással. Bob Corker, Tennessee állam republikánus szenátora a szenátus külügyi bizottságának befolyásos elnöke a The Washington Post számára írt véleménycikkében azt írta: "A kongresszusnak el kell utasítania a megállapodást és visszaküldeni a szerződést Barack Obama elnöknek".