Pataki Márton emlékeztetett arra, hogy a fideszes Simon Mikós 2001-2014 között volt Nyírbogát polgármestere, de miután ez már összeférhetetlen az országgyűlési képviselőséggel, a tavalyi önkormányzati választáson nem indult. A kormánypárti politikust felesége követte a polgármesteri székben, aki még tavaly ősszel indítványozta, hogy férje több mint bruttó hárommillió forint végkielégítést, valamint a ki nem vett szabadságok után további több mint bruttó kétmillió forintot kapjon - tette hozzá.
Az Együtt feljelentést tett az ügyben, és megkereste azokat az önkormányzatokat, amelyeknél az előző ciklusban olyan politikus dolgozott, aki most országgyűlési képviselőként végzi munkáját. Eddig 34 helyről kaptak választ és sehol máshol nem adtak végkielégítést azoknak, akikből országgyűlési képviselő lett - ismertette Pataki Márton. Elmondta: a jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt tett feljelentésüket a Központi Nyomozó Ügyészségről áttették a Nyírbátori Járási Ügyészségre, de az ottani vezető ügyész, Méhész Anikó, bűncselekmény hiányára hivatkozva elutasította azt egy olyan paragrafusra hivatkozva, amelyik szerint aki legalább két évéig polgármester volt, azt háromhavi juttatás illeti meg, valamint a képviselőtestület megszavazhat számára további három havi juttatást.
Ugyanezen paragrafus azonban azt is kimondja, hogy a volt polgármestereket nem illeti meg ez a végkielégítés abban az esetben, ha országgyűlési képviselők, alpolgármesterek vagy egy másik önkormányzat polgármesterei lesznek - hívta fel a figyelmet Pataki Márton, aki ezért felszólította Polt Péter legfőbb ügyészt, hogy ha "nem az ő utasítására" utasították el a beadványt, akkor fegyelmivel menessze a járási vezető ügyészt.