Hugo Swire brit külügyi államtitkár hangsúlyozta: mivel Assange ellen nemi erőszak miatt nemzetközi elfogatóparancs van érvényben, Nagy-Britanniának kötelessége, hogy ennek érvényt szerezzen.
A britek azt követően lettek a korábbinál is idegesebbek, miután a svéd ügyészség közölte, hiába évültek el a szexuális zaklatási vádak Assange ellen, egy rendbeli nemi erőszak miatt is vádat emeltek ellene, s ennek elévülési ideje tíz év. Azaz, ha nem sikerül véget vetni az áldatlan helyzetnek, a Wikileaks-alapító akár további öt évig az ecuadori követségen rejtőzhet. Brit lapokban felszólították az ausztrál férfit, jöjjön ki önként a követségről és tisztázza magát a svéd hatóságok előtt.
Assange ügyvédje szerint ügyfele „nagyon csalódott”. A svéd ügyészségnek augusztus 18-án éjfélig lenne esélye meghallgatni az ausztrál férfit, aki tagadja a vádakat. Assange attól tart, mindez csak ürügy, hogy kiadják az Egyesült Államoknak, ahol vádat emelnének ellene mintegy 250 ezer titkos amerikai irat közzététele miatt. Washington már többször jelezte, nem emeltek vádat Assange ellen, nem akarnak, s nem is tudnának eljárást indítani ellene. Mivel Assange nem amerikai állampolgár, nem tudni, hogy vele szemben érvényesíthető lenne-e az amerikai kémkedési törvény.