Azt írják, hogy „a kormány alkotmányos védelmet adott a magyar földnek és az állami földeket a helyben lakó magyar gazdák művelésére bízza.” Csakhogy éppen ez a kormány fütyül az Alkotmányra, a törvényekre, és helyben lakó gazdának kiált ki egy 160 km-re eső építési vállalkozást, mint ahogy történt ez Kishantoson.
Írják továbbá, hogy „Az új földpolitika működik, egyre csökken a nagybirtokok és nő a kisbirtokok aránya, a családi gazdaságok és a fiatal gazdák száma is jelentősen emelkedett - jelentik ki. Célnak nevezik, hogy a földek nyolcvan százalékát családi gazdaságok, földművesek műveljék.” Mi is áll ezek mögött az állítások mögött? A nagybirtokokat a tulajdonszerzés céljából bontják le, nem szívjóságból. Dehogyis engedik ki a kezükből a földet azok, akik eddig bitorolták! Éppen most akarják végérvényesen megszerezni.
Írják, hogy „2020-ig 1300 milliárd forintot fordítanak vidékfejlesztésre” - de elfelejtették hozzátenni, hogy nem a kormány, hanem az Európai Unió adja a támogatást kimondottan arra a célra, hogy a gazdálkodó családok és a vidéki közösségek megerősödjenek, megéljenek.
A Fidesz-KDNP kormány ezeket a támogatásokat térítette el a családoktól és a közösségektől, és adta oda a giga birtokosoknak, milliárdosoknak, műkörmösöknek és tetőfedőknek. Ezzel az 1300 milliárddal is ez a célja. Az ilyen nyilatkozatok bizonyítják, hogy ez a kormány semmire nem tartja állampolgárait - írta Ács Sándorné.
Korábban írtuk: A Demokratikus Koalíció (DK) véleménye szerint le kell állítani azt az eljárást, amelynek során 3-400 ezer hektár állami termőföldet adhatnak el. Nagy-Huszein Tibor azt mondta, úgy néz ki, hogy hosszú évek előkészítő munkája után a "Fidesz napokon belül megkezdi" az állami tulajdonban lévő termőföldek kedvezményes hitellel történő értékesítését. Hozzátette, az előkészítésnek több fázisa volt, például azok a "földmutyik", amelyek során mintegy 250 ezer hektárnyi területet kaptak meg új bérlők.
A politikus szavai szerint a földek eladásához nem kell külön parlamenti felhatalmazás, ráadásul Matolcsy György jegybankelnök "megteremtette a lehetőséget" a területek megvételéhez. A DK úgy látja, hogy miután a földtörvény alapján az európai gazdasági térség polgárai vehetnek Magyarországon földeket, így a "fideszes klientúra" később eladhatja ezeket a területeket az esetleges európai földvásárlóknak - folytatta. Arra is kitért, hogy az uniós földalapú támogatás tízéves összege fedezni tudja a vásárláshoz felvett hiteleket.
Nagy-Huszein Tibor azt mondta, ezt a "rendkívül tisztességtelen folyamatot" mindenképpen meg kellene állítani, mert annak során 3-400 milliárd forintnyi nemzeti vagyon kerül olyan bérlők birtokába, akik nem bizonyították, hogy méltók a területek művelésére.