A napilap birtokába került dokumentum szerint a villának helyet adó ingatlan 2165 négyzetméter, és előző tulajdonosa a Wakefield Kft. volt. Az Opten cégadatbázisából azt derítették ki, hogy a Wakefield tulajdonosa egy Brit Virgin-szigetekre bejegyzett cég, a Hogarth Management Ltd. Vagyis a jegybank alapítványa egy offshore hátterű cégtől vette az épületet.
Az MNB a lap megkeresésére az alapítványhoz irányított, mondván, az tőle függetlenül működik. A Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány által küldött válaszlevélből végül kiderült: a Mátyás király úti kastélyt nettó 1,038 milliárd (bruttó 1,3 milliárd) forintért vették, és itt hozzák majd létre az alapítvány képzési és tudományos kutatási központját. Megemlítették: az épület korábban francia iskolának is otthont adott, vagyis most visszakerül a tudomány és az oktatás szolgálatába. Azt állították, az ingatlant a szakértő által becsült forgalmi érték alatt vásárolták.
Azonban a levélből arra is fény derült: az alapítvány nemcsak itt, hanem a budai várnegyedben, az Úri utca 72. szám alatt is vett egy nagy értékű ingatlant. Tájékoztatásuk szerint az Úri utcai műemlék épületet nettó 795 millió (tehát nagyjából bruttó egymilliárd) forintért vették, és itt alakítják majd ki az alapítvány székházát.
Közölték: az épület az 1930-as évek végén a Magyar Nemzeti Bank tulajdonában volt, és pincerendszerében őrizték az MNB aranytartalékát. A jelenleg romos, lepusztult ingatlanban – felújítása után – oktatási programokat, szemináriumokat tartanak majd. Az alapítvány arra is fölhívta a figyelmet, hogy az épületekben a „geopolitika és a geostratégia tudományának hazai központját” hozzák létre.