Gúr Nándor, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az intézkedés bevezetéséhez 100-150 milliárd forintra lenne szükség. Ha a fekete-, illetve a szürkegazdaság arányát 18-ról 16 százalékra csökkentenék, akár 600 milliárd forintos többletforráshoz lehetne jutni - fejtette ki.
Gúr Nándor beszélt arról is, hogy az MSZP-nek soha nem volt ellenére a férfiak negyven év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulása. A párt azért tartózkodott a nők nyugdíjba vonulását lehetővé tevő parlamenti szavazáson, mert úgy gondolta, hogy ezt a lehetőséget egyaránt biztosítani kell a nőknek és a férfiaknak is - mondta.
Szót emelt a kormány óriásplakát-kampánya ellen, mert szerinte az életben nem köszönnek vissza a jól működő reformok. Nagy a baj ott, ahol 4,5 millió ember él létminimum alatt, illetve öt év alatt ötszázezer ember hagyta el az országot - közölte.
A szocialista politikust kérdezték Kövér László házelnöknek a Felsőtárkányban megrendezett III. Ökopolisz Nyári Akadémián szombaton megfogalmazott véleményéről. Gúr Nándor "baromságnak" nevezte az Országgyűlés elnökének szavait. Az MSZP már 25 éve szegfű, a gyöngyvirág pedig mérgező - mondta, reagálva arra, hogy az emberi közösségek összetartozásáért tenni akaró jobboldalt gyöngyvirághoz, a "nemzetgyűlölő" baloldalt pedig ibolyához hasonlította Kövér László.
Arra a kérdésre, hogy a házelnök kijelentette: "őt már nem érdekli a Fidesz, csak hogy a gyerekei élhető világban éljenek", Gúr Nándor közölte, kétséges számára az, mi a fontos a Fidesznek ma, és mi lesz fontos később. Ezt a Fidesz elmúlt 25 éves történetével magyarázta, amikoris a kormánypárt liberálisból konzervatívvá vált.
Fidesz: az MSZP és a Jobbik az összeomlás szélére juttatná a nyugdíjrendszert
A nagyobbik kormánypárt frakciója ezt azok után közölte vasárnap az MTI-vel, hogy Gúr Nándor, az MSZP országgyűlési képviselője sajtótájékoztatón azt mondta, a gazdaság kifehérítésével forrást lehetne találni a férfiak negyven év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulásának bevezetéséhez.
A Fidesz reagálásában azt írta, az MSZP és a Jobbik közösen kampányol az aktív, munkaképes férfiak korai nyugdíjazásáért, miközben a nők negyven év munka utáni kedvezményes nyugdíjazását sem szavazták meg. Az ötlet olyan mértékű kiadásokat okozna, amely általános nyugdíjcsökkentést eredményezne, vagyis mind a mostani, mind a leendő nyugdíjasok nyugdíja csökkenne - közölték.