Az AXA eladása a lap értesülése szerint már a második szakaszába érkezett, érdeklődők is vannak, bár a hírek szerint már többen kiszálltak a versenyből. Az AXA egyben szeretné eladni a portfólióját, de akár külön is értékesítenék a jól, és külön a rosszul teljesítő részeket, amelyeket előrelátóan már szét is választottak.
A lap szerint a Sberbank hazai hálózatával hónapok óta házalnak a magyar államnál és az itthon aktív bankoknál, de az OTP Bank és az Erste nem mutatott érdeklődést, az állam is csak kezdetben. A beszámoló szerint viszont mára az állami Magyar Fejlesztési Bank (MFB) körüli szereplők is egyre inkább azon a véleményen vannak, hogy a bankot csak nagyon mínuszosan lehetne átvenni. Az orosz pénzintézet nincs könnyű helyzetben, a Figyelő szerint sokkal nagyobb problémákat találtak a Volksbank-csoporttól megvásárolt kelet-európai hálózatban, mint gondolták. Komoly gondot okoz nekik a szankciók után a nyugati finanszírozás hiánya, viszont érdemi tőkevesztés lesz az eladó számára az is, ha meg akar válni a magyar leánytól.
Az sem teljesen egyértelmű még, hogy ki veheti meg a Citibank magyar hálózatát: a hetilap szerint az Erste az esélyes felvásárló, de a lap szerint még azon vitáznak az amerikai gyökerű bankkal, hogy mi legyen abban az átmeneti egy évben, amíg a felvásárlás után az új vevő még használhatja a Citibank rendszereit.
A Figyelő értesülése szerint megfeneklettek a tárgyalások az osztrák bankcsoport és az állam között az Erste 15 százalékának megvételéről, egy, a bank értékét befolyásoló, egyelőre bizonytalan kimenetelű ügy miatt.
Az MKB és a Budapest Bank esetleges összeolvasztásáról, közelgő magánosításáról és az új tulajdonosról sincs egyelőre nincs döntés. Bár az "MNB-s vonal" együtt szeretné kezelni a szanálás alatt álló MKB-t és az MFB által kezelt Budapest Bankot, a két bank összevonása, illetve magánosítása még nyitott kérdés, amíg a miniszterelnök nem döntött - írja a hetilap.