ÁNTSZ;MTI;szabadstrandok;M1 híradó;

FOTÓ: Népszava (korábbi felvétel)

- Hibázott az MTI és az M1 Híradó

Egy velencei szabadstrand azt állítja, hogy az MTI és M1 Híradó tegnap esti tudósításával ellentétben - miszerint az összes velencei szabadstrandot bezáratta az ÁNTSZ - ők nem zártak be, és szerintük más hasonló fürdőhelyek is átmentek a szűrésen. A velencei önkormányzat is megerősítette: nem zárták be az összes ingyenes strandot.

A Velence Korzó és Szabadstrand szombati közleményükben azt írták: pénteken téves tudósítás és híradás jelent meg az M1 Híradójában, illetve az MTI-n. A pontatlan és hibás híradás nem vette számba, hogy hány szabadstrand található a Velencei-tó környékén, a bezárásra ítélt szakaszokat automatikusan az összesnek vélte - állt a közleményben.

Közös közleményt adott ki az ügyben Velence önkormányzata és a Velencei-tó Turizmusáért TDM Egyesület is, szintén cáfolva a péntek esti sajtóhíreket. Mint írták, csak Velence város területén - a fizetős strandokon túl - három szabadstrand van. A városközpontban található Velence Korzó, az északi részen lévő Tóbíró Strand és a Gárdonnyal határos Velencefürdői Szabadstrand. Előbbi kettő fennakadás nélkül, a megfelelő engedélyek birtokában működik. A Velencefürdői Szabadstrand egy körülbelül 70 m-es partszakasz, amely nem rendelkezik a működéshez szükséges alapvető feltételekkel, ezért az üzemeltető eleget tett az ÁNTSZ határozatának és bezárta – írták.

Péntek este hangzott el köztévé esti Híradójában, hogy bezáratta az összes Velencei-tavi szabadstrandot az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ). A hatóság szerint nem a vízminőséggel van baj. A probléma az, hogy a szabadstrandok engedély nélkül üzemelnek, nem felelnek meg a közegészségügyi feltételeknek és nincsenek vízi mentők, elsősegélynyújtó helyek.

A járási hivatal arra kötelezte a standok üzemeltetőit, hogy nyolc napon belül helyezzenek ki a parton fürdést tiltó táblákat és a lépcsőket távolítsák el. Aki nem tesz eleget a határozatban foglaltaknak, akár egymillió forintos, többször is megismételhető bírságra számíthat - állt az MTI és M1 tegnapi híradásában.

Érsek Zsoltot, Hatvan korábbi szocialista polgármesterét öt évvel ezelőtt jelentették fel jelentős anyagi hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt. A közelmúltban jogerősen kimondták, hogy nem történt bűncselekmény, a volt polgármester rosszakarói viszont elérték céljukat: Érsek nem indult a 2014-es választáson, most azonban a politikus úgy döntött: beperli a magyar államot.