"A legutóbbi majdnem fél évszázadban mindössze két FIFA-elnök volt. Ez a hihetetlen stabilitás paradox helyzetet eredményez egy olyan világban, melyben radikális átalakulások tapasztalhatóak, illetve jelentős gazdasági változásokon megy keresztül a sport is" – utalt arra, hogy Blatter már 1998 óta volt hivatalában, többször keményen szembe ment a svájci nyilatkozataival: májusban felvetette, hogy az európai országok ne vegyenek részt a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.
A francia sportdiplomata 2002 óta már tagja a FIFA Végrehajtó Bizottságának, célja visszaszerezni a szervezet méltóságát és pozícióját. "Közösen meg tudjuk adni a futballszeretők tízmillióinak mindazt, amire vágynak: egy olyan szövetséget, mely példaszerű, egyesített és szolidaritást mutat, egy FIFA-t, amit tisztelnek, szeretnek és mindenki sajátjának érzi."
Az ESPN honlapján a labdarúgás legbefolyásosabb személyének megválasztott Platini mellett a libériai Musa Bility és a brazil Zico is jelezte, pályázik a tisztségre, míg a FIFA korábbi dél-koreai alelnöke, Csung Mong Jun augusztusban jelentheti be, jelölteti-e magát. A májusi tisztújító kongresszuson – melyet megelőzően hét magas rangú FIFA-tisztségviselőt tartóztattak le korrupció, zsarolás, csalás és pénzmosás vádjával – Blatterrel szemben alulmaradt Ali bin al-Husszein jordán herceg ugyancsak fontolgatja, hogy ismét megméretteti magát a választáson.
Ali herceg már reagált Platini indulására, szerinte a szurkolók és a játékosok jobbat érdemelnének a franciánál. A jelölteknek október 26-ig kell jelezni szándékukat, a szavazás eredményére február 26-án, Zürichben derül fény.