„A fiskális konszolidáció megkezdésekor a nyugdíjak egy részét 5,8 vagy 6 százalékkal, a fizetéseket pedig 10 százalékkal csökkentettük, és jelentős megtakarítást valósítottunk meg. Most úgy gondoljuk, egyfajta jutalmat kell felkínálnunk a polgároknak” – fejtette ki Vujović az RTS-nek nyilatkozva. Szavai szerint hat hónapot követően a költségvetési hiány a tervezett és az IMF-fel egyeztetett érték felére csökkent, és jelenleg csak a GDP egy százalékát teszi ki. A miniszter szerint emiatt Szerbia a legsikeresebb európai államok öt százaléka közé került.
Megjegyezte, a szakmai nyilvánosság szerint biztosabb lenne, ha nem növelnék a jövedelmeket, de – mint fogalmazott – ez nem mindig jelent megoldást. „Biztosabb, hogy ne csináljunk semmit, de mindig abból indulunk ki, hogy mit akarunk csinálni. Aleksandar Vučić kormányfő ezt megígérte, ezért így is lesz” – szögezte le a Tanjug tudósítása szerint, s hozzátette: a jövedelemnövelés jelzés lenne a polgárok számára, hogy már látszik a fény az alagút végén.
A miniszter kifejtette: az IMF-fel kötött megállapodás második revíziója szeptember végén ér véget, azt követően lehet majd tudni a növekedés pontos mértékét. Hozzátette, ezt a megállapodást azért kötötték, hogy megteremtődjön az állami bérek és nyugdíjak emelésének alapja, az IMF missziója pedig augusztus 20-a és szeptember 2-a között tartózkodik majd Szerbiában.