A társelnöki posztért csak Schiffer András és Szél Bernadett indult. Az LMP elnökségébe újra bekerült Keresztes László Lóránt és Gertsmár Ferenc önkormányzati képviselő, valamint Lengyel Szilvia volt parlamenti képviselő. A testület új tagja a korábban a Fideszben politizáló Hadházy Ákos, az LMP központi irodáját vezető Gál József, valamint Ferenczi István kispesti önkormányzati képviselő. Az elnökség mandátuma másfél évre szól.
A szavazást követő sajtótájékoztatón az elnökség tagjait bemutató Schiffer András a következő másfél év feladatának nevezte, hogy 2017-re mind a 106 egyéni választókerületbe elvigyék "egy megújuló Magyarország hírét".
Szél Bernadett arról beszélt, hogy az elmúlt 25 évben kormányzó "rendszerpártok kora leáldozott". Az LMP elnökségének pedig az a legfontosabb feladata, hogy bebizonyítsa: a Fidesznek nem a Jobbik az alternatívája, hanem egy olyan demokratikus és jogállami keretek között működő párt, amelyik képes megújítani az országot. Céljaik közé sorolta a hálózatépítést, hogy pártjuknak országszerte legyenek olyan "bástyái", amelyekre biztosan tudnak támaszkodni.
Szél Bernadett leszögezte: a pártot azok szolgálatába akarják állítani, akikről a Fidesz lemondott. Példaként említette az egészségügyi, a szociális és a bölcsődei dolgozókat, a pedagógusokat, a kis- és közepes vállalkozókat, a jogaiktól megfosztott munkavállalókat, a családi vállalkozókat és a külföldre kényszerülőket.