- Egy átlátszó installációt építünk fel a fesztiválon, egy labirintust, ahonnan csak az talál ki, aki a tisztességes utat választja. A játékban tableteken szereplő kvízkérdésekre kell válaszolni, és aki jól dönt, kijut az útvesztőből és vendégünk egy fagylaltra a labirintus mellett. Partnerünkkel, a Transparency Internationallel olyan helyzeteket állítottunk össze, amelyek bárki számára ismerősek lehetnek a mindennapokból, mégis fontos, hogy felismerjük ezeket és helyesen döntsünk.
- A Bánkitó Fesztiválon nem jellemző, hogy cégek megjelennének. Hogyhogy csatlakoztak a Mutyimentes Övezethez?
- Ez így van, ez egy különleges fesztivál és óriási megtiszteltetés, hogy ott lehetünk. A jelenlétünk nem klasszikus szponzoráció, a korrupció elleni küzdelemnek szól, egy ügy mellé álltunk ki a Transparencyvel és az Átlátszóval együtt. Mindannyian azt szeretnénk, hogy a gyerekeink már egy mutyimentes országban élhessenek, és nekik már a tiszta verseny, az egyenlő esélyek és az átláthatóság legyen természetes.
- Miért érezték azt, hogy ezt a témát fel kell karolniuk?
- Ez nyilván egy megosztó kérdés, nem sok cég vállalja fel. Pedig minden vállalat alapvető érdeke, hogy az üzleti folyamatok tisztességgel, megbízhatóan működjenek, hiszen csak tiszta versenyben lehet minőségi szolgáltatásokkal érvényesülni. Magyarország egyik legnagyobb mobilkommunikációs cégeként nekünk nagyon fontos, hogy népszerűsítsük az átlátható, tisztességes üzleti kultúrát. Mi ezt a magatartást követeljük meg saját munkatársainktól és partnereinktől is. Ezt joggal várják el tőlünk az ügyfeleink, csak így tarthatjuk meg a bizalmukat.
- Mi a céljuk az átlátszó labirintussal?
- Elsősorban a tudatosítás. A kenőpénz, vesztegetés, közpénz felelőtlen felhasználása olyan fogalmak, amelyekkel sajnos akár mindennapi szituációkban is találkozni lehet. Partnerünkkel, a Transparency Internationallel azt szeretnénk elérni, hogy a fiatalok ismerjék fel ezeket a veszélyeket, és merjenek tenni ellene. Merjenek nemet mondani a tisztességtelen ajánlatokra, és jelezzék aktívan, ha valahol visszaélést tapasztalnak. Bízunk benne, hogy a fiatalok nem akarnak mutyikultúrában élni, nem kötnek kompromisszumokat ezen a téren és ki mernek állni magukért. Sokkal több információval rendelkeznek – például az internetnek is köszönhetően –, és nem félnek kiállni az igazukért. Mi ebben szeretnénk nekik segíteni, hogy felismerjék a veszélyhelyzeteket, és tudják, hova lehet fordulni.