;

Balog Zoltán;iskolai szegregáció;közérdekű adatigénylés;Molnár Péter;

- Szegregáció: nincsenek adatok?

Úgy tűnik, nem sok mindent tud a kormány a magyarországi iskolai szegregáció helyzetéről, ugyanis semmilyen tanulmányt, adatot nem voltak képesek felmutatni egy közérdekű adatigénylési perben, amelyet egy szólásszabadság-kutató indított. 

Molnár Péter tavaly április óta próbál információt kapni a minisztériumtól, levélben arra szólította fel Balog Zoltán emberi erőforrás minisztert, hogy tegyen nyilvánossá minden, a minisztérium birtokában lévő, a roma-magyar diákok iskolai elkülönítésére és annak valamennyi burkolt formájára vonatkozó adatot. Mivel ez nem történt meg, Molnár bírósághoz fordult, hogy ők kötelezzék a minisztériumot az adatok kiadására.

A Fővárosi Törvényszéken tegnap született ítélet az ügyben, Molnár keresetét elutasították, az indoklás szerint azért, mert a kért adatok körét "nem pontosan, beazonosíthatóan jelölte meg" és a bíróság szerint nem is tudta igazolni az adatok létezését. A kutató lapunknak elmondta: élni fog fellebbezési jogával, mert szerinte elképzelhetetlen, hogy a minisztériumban nem keletkeztek adatok a szegregációval kapcsolatban, miközben évek óta hangoztatják, hogy mindent megtesznek az iskolai elkülönítés felszámolása érdekében.

Nem nyilatkozik az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) arról, hogy pontosan milyen magyarországi ügyeket vizsgál, a kormány pedig nem töri magát, hogy elárulja, kik éltek vissza hazánkban uniós pénzekkel - írta a Vs.hu. A portál emlékeztet, a testület tavaly nyolc gyanús ügyet talált Magyarországon, hat esetben a kormány is elismerte, hogy valami nincs rendben az EU-s források felhasználása körül.