A botrány kirobbanása után a MOB-tól közérdekűadat-igénylést kértek ki az MPB mindenkori elnökségi tagjainak kifizetett állami jutalmairól, valamint az erről szóló testületi előterjesztésekről a 2008. május 1-től 2015. április 30-ig terjedő időszakra vonatkozóan a Paralimpiák, az Európa-bajnokságok és a világbajnokságok után.
A MOB válasza szerint a jutalmazásban részesültek névsora, és a számukra kifizetett összegek személyes adatok, annak ellenére, hogy az MPB közfeladatot lát el, tehát a tagjainak nyújtott juttatások nyilvános adatoknak kéne minősülniük.
A NAIH válaszként felhozta, hogy amikor Gömöri Zsolt más személyek levelezését nyilvánosságra hozta, akkor a MOB azzal védekezett, hogy az MPB működésének átláthatósága kiemelt fontossággal bír. Pedig az a levelezés magán e-mail címeken folyt, és tárgya az volt, hogy az abban részt vevők Gömöri Zsolt elnöki tevékenységével kapcsolatban milyen kritikát tartanak megfogalmazhatónak, milyen állásfoglalást adjanak ki erről, és milyen tartalommal tegyenek feljelentést.
Az adatszolgáltatásból kiderült, hogy Gömöri Zsolt kapta messze a legnagyobb jutalmat. Keserű József sportszakember 2008-ban 275.000 forintot, 2010-ben pedig 234.400 forintot, Szekeres Pál 2010-ben sportolóként 234.400 forintot, sportszakemberként pedig 71.600 forintot kapott eredményességi támogatásként. Míg 2013 és 2015 között az MPB egyetlen elnökségi tagjának sem fizettek ki ilyen jellegű jutalmat, addig a 2012-es londoni paralimpiai játékok után rengeteget.