Arató András, Klubrádió
A CÖF a magyar civilizmus jelképe és egyben az önazonossága. Szerinte helyes korlátozni az adatok elérhetőségét, nehogy a titoista könnyűbúvárok kikémleljék államunk féltett titkait. Berlusconi esete mutatja, milyen sokba kerülhet az elővigyázatlanság. Neki például három évbe.
Avar János, újságíró
Martin Luther King polgárjogi harcos szerint nem elég, hogy a feketék beléphessenek az étterembe, ha nem tudják megfizetni az ebédet. Nem sajtószabadság az, ha a – hirdetési megkülönböztetéssel már megkopasztott – kritikus sajtó nem bírja megfizetni azt a kormányzati információt, amelyért olvasói neki fizetnek. Kafka kastélya a szemünk láttára épül: az állam mind többet tudhat meg titkainkról és mi mind kevesebbet az állam titkairól. Ezt drágán fogjuk megfizetni.
Bolgár György, rádiós újságíró
Ugyan már! Milyen információkért? Én már mindent tudok erről a kormányról: nem érnek egy lyukas garast sem.
Farkasházy Tivadar, Hócipő
Megint egy pofátlanság, de már régen nem érdemes darabonként nekimenni, mert semmi hatása. Egyre inkább zoológiai jelenséggel állunk szemben: a magyar racka mennyire tűri a nélkülözéseket. Állítólag nagyon, elvan egy marék fűvel és azzal, ha ígérnek neki egy olimpiát. A következő Hócipőben sorra vesszük a különböző birkafajtákat, hátha valamelyik egyszer dühös lesz. Mivel évezredek óta háziasítják, s már az őshazából hoztuk, kicsi az esélye. Vigyázat, a megkergülés nem az.
Horváth István, hírlapíró
Még szép, hogy fizetek, ezzel is elismerve azt az áldozatos, fáradhatatlan munkát, amivel előállítják a hamis statisztikákat, a hazug információkat. Sőt, indulhatna a legújabb plakátkampány is: Ha Magyarországon vagy, ne bízz a plafonban!
Horváth Zoltán, újságíró
Szerencsére, már éppen eleget tudok a rezsimről, ami még egyszer fizettetni szeretne velem a már eleve az én adómból létrehozott adatokért. Viszont lehet, hogy népmozgalmat indítok annak érdekében, hogy mi, polgárok - kölcsönösségi alapon - csakis pénzért szolgáltassunk adatot az államnak. Ha mindketten ügyesen gazdálkodunk, akkor "pénz az ablakban". De az is lehet, hogy még keresek is valamennyit...
Veress Jenő, a Népszava főmunkatársa
Eddig is fizettem. Például az első Fidesz-kormány egyik nagy botránya, a 2000-es népszámlálásban biztosként „álruhában” részt vevő titkosrendőrök ügyének leleplezése egy Unicumba, és egy sörbe került. De a korrupció kvitt volt, mert a forrás rögtön visszahívott ugyanerre. Arra azonban mérget vennék, hogy az állam kötelezően előírt információvásárlása pont olyan lesz, mint a LED-világítás vagy a plakátkampány. Tízszeres, százszoros áron számolják. Mert erre is biztosan alakítanak egy céget.