A több mint három órán át tartó ülés után a sajtónak nyilatkozó képviselők nem sokat mondhattak el, mivel az ülésen többnyire minősített adatok hangzottak el. Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke annyit mondott: a múlt heti események során a terrorizmus különbözői formái jelentek meg. A tunéziai merényletet például - mint a bizottság elnöke elmondta - egy magányos elkövető hajtotta végre, aki egyetemi tanulmányai során ismerkedett meg a radikális eszmékkel. Molnár Zsolt szerint ez azt mutatja, hogy a szélsőséges szervezetekkel való kapcsolattartás nélkül is el lehet jutni odáig, hogy valaki magányos elkövetőként "tömegmészárlást" hajtson végre. Ráadásul az ilyen elkövetőkkel szemben a titkosszolgálati, rendvédelmi lehetőségek is korlátozottak - tette hozzá.
A szocialista képviselő szerint viszont a terrorizmust és a bevándorlást továbbra sem szabad összekapcsolni, azok egymástól független problémák. Ezzel együtt Molnár Zsolt kétségtelen ténynek nevezte azt is, hogy az illegális bevándorlás is egy valós probléma, de nemcsak Magyarország, hanem egész Európa számára. Hozzátette: ezt egyetlen állam sem tudja önállóan megoldani, Európának közösen kell tennie ez ellen, és forrásokat áldozni rá.
A szerb-magyar határra tervezett kerítést a szocialisták továbbra sem tartják sem humánus, sem hatékony megoldásnak - mondta Molnár Zsolt, aki úgy fogalmazott: "naivság" azt gondolni, hogy egy 175 kilométeres kerítésszakasszal meg lehet állítani a tömeges migrációt.
Szél Bernadett, a bizottság LMP-s tagja is azt mondta: pártjuk továbbra is elutasítja a kerítés építését. Az LMP is úgy gondolja, hogy a bevándorlás problémáját az Európai Unióban közösen kell megoldani. Úgy vélik: az unió által javasolt kvótarendszer hosszú távon jelenthetne megoldást.
Mirkóczki Ádám, a bizottság jobbikos tagja is szólt arról, hogy egyre nagyobb problémát jelent a Magyarországra áramló tömeg. Úgy vélekedett, hogy a tervezett határzár a szerb hatóságokat arra "serkentheti", hogy előbb megállítsák az illegális bevándorlókat.