A feleknek nagyjából egy hetük van arra, hogy mégiscsak lezárják a tárgyalásokat. A washingtoni kongresszus július 9-ig szeretné megkapni véleményezésre a nukleáris egyezséget. A diplomaták ugyan nem tűztek ki újabb "végső határidőt", de ennél tovább már aligha lehet halogatni a végső döntést.
Ha jövő csütörtökig nem nyújtja be az Obama-kormányzat a törvényhozásnak a dokumentumot, akkor legalább két hónapig halasztódhat a washingtoni jóváhagyás, ellenkező esetben 30 nap elteltével engedélyezhetik az amerikai szankciók feloldását. A fő vitapontok változatlanok: Irán számára kulcsfontosságú a szankciók feloldásának időzítése, a Nyugat pedig egyértelmű elkötelezettséget vár Teherántól, hogy lehetővé teszi a szigorú nemzetközi ellenőrzést, a katonai létesítményekét is.
Visszatért tegnap Bécsbe Mohamad Dzsavad Zarif iráni külügyminiszter, aki hétvégén konzultációra hazautazott Teheránba. Az iráni diplomácia vezetőjével jött a legfelső vezetés képviseletében, Hasszan Rohani iráni elnök bátyja, Hosszein Ferejdun, valamint Ali Akbar Szalehi, az Iráni Atomenergia Szervezet vezetője, az ő jelenlétét kritikusnak tartják a végső technikai vitakérdések megoldása szempontjából.
Az iráni külügyminiszter érkezését követően legalább két órás tárgyalást folytatott John Kerry amerikai külügyminiszterrel, majd Frank-Walter Steinmeier német, valamit Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel is találkozott. A kínai diplomácia vezetője hírek szerint csak a tényleges aláírási ceremóniára tér majd vissza az osztrák fővárosba.