Krausz Tamás erre azzal reflektált, hogy aki a magyarországi holokauszt első eseményeként nyilvántartott deportálásokat így minősíti, az szélsőjobboldali provokációt hajt végre, és a holokausztot relativizálja. A jogerős ítélet szerint Krausz Tamás nyilatkozata nem sérti Szakály Sándor jó hírnévhez és becsülethez fűződő személyiségi jogait, utóbbinak számítania kellett a heves reakciókra.
Ismert, a Veritas Történetkutató Intézetet a kormány hozta létre 2014 január elsejével, azzal a céllal, hogy „a nemzeti összetartozás erősítése érdekében a magyar közjogi hagyományokat méltó módon, torzítás mentesen mutassa be”. Az intézet élére Lázár János, akkor Miniszterelnökséget vezető államtitkár öt éves mandátummal nevezte ki Szakályt. A főigazgató kijelentése nem csak Krausz Tamásnál verte ki a biztosítékot. A Mazsihisz tavaly többek között Szakály Sándor lemondásától tette függővé, hogy részt vesz-e a 2014-es holokauszt emlékév kormányzati rendezvényein.
A másik két feltétel, a német megszállási emlékmű elvetése és a józsefvárosi pályaudvaron épülő Sorsok Háza koncepciójába való beleszólás volt. Ismert, Szakály azóta is a Veritas Intézet vezetője, a német megszállási emlékmű szégyenteljesen elkészült, egyedül a Sorsok Háza körül alakult ki vita, miután Lázár János is jobbnak látta bevonni a zsidó szervezeteket a koncepció kidolgozásába, amivel magára haragította Schmitt Máriát. A Terror Háza főigazgatója szerint által vezetett közalapítvány kapott ugyanis felkérést a múzeum szakmai koncepciójának kialakítására.