Kunhalmi szerint amit a kormánypárt nem ért, nem szeret és nem tud maga alá gyűrni, azt fel akarja számolni. A Fidesz csupán drága ingatlannak tekinti a Munkásotthont, amely sokak számára meghatározó találkozási pont. A Munkásotthon elvétele a Fidesz politikájának lényegét mutatja: nem enged másnak teret, levegőt, mindent el akar venni - közölte Kunhalmi, hozzátéve, ez a művelődési ház a szabadság szimbóluma.
A történelemben a csepeliek egyszer már megvédték a Munkásotthont, most is arra biztatja őket a fővárosi MSZP, hogy ezt tegyék. Németh Szilárd fideszes képviselőt pedig felszólítják, álljon el a attól a törvényjavaslattól, amely elvenné a kerületiektől, ami az övék. Végre ne az erőszak politikáját folytassa, nem ezért választották meg, hanem figyeljen a csepeliekre. Szabó Szabolcs, az Együtt képviselője nyílt levélben szólította fel Borbély Lénárd fideszes polgármestert a tárgyalások megkezdésére az alapítvány kuratóriumával, illetve a Lex Munkásotthon visszavonására.
Tegnap élőlánccal tiltakoztak csepeliek, amiért Németh Szilárd korábbi csepeli polgármester törvénymódosítással szerezné meg, amit eddig sem kivéreztetéssel, sem fenyegetéssel, sem zsarolással nem sikerült. A Munkásotthon Facebook-oldal szerint Borbély Lénárd csak egy értékes ingatlant lát, míg ők Csepel utolsó független kulturális intézményének tekintik a munkásotthont. A kerület jelenlegi vezetője szerint jó, hogy visszaszerzik a kulturális központot a csepelieknek, pedig az 1920-ban felavatott intézmény soha nem volt önkormányzati tulajdon.
Az egykor a csepeli munkások pénzéből, a Vasas-szakszervezetek, a Szociáldemokrata Párt és Weiss Manfréd támogatásával épült Munkásotthon volt szövetkezeti, illetve szakszervezeti tulajdonban, majd alapítvány működtette, később az alapító jogok a Fővárosi Bíróságra szálltak. A kerület éveken át támogatta az intézményt. Ezt 2010-ben Németh Szilárd felmondta, de így sem sikerült a Munkásotthont ellehetetleníteni.